Świebodzin: Trzech pijanych kierujących zatrzymanych. Rekordzista miał 2,3 promila

24 czerwiec 2019
Autor: 
Świebodzin: Trzech pijanych kierujących zatrzymanych. Rekordzista miał 2,3 promila KWP Gorzów Wlkp./Lubuska Policja

Prowadząc pojazd jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również za osoby, które z nami podróżują oraz innych użytkowników dróg. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla osób, które świadomie stwarzają zagrożenie dla innych wsiadając za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. W miniony weekend policjanci ze Świebodzina wyeliminowali z dróg troje mężczyzn, którzy pomimo wypitego alkoholu ruszyli w drogę jako kierujący.

Wsiadając za kierownicę pojazdu powinniśmy być świadomi iż bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie ale również za przewożonych pasażerów i innych użytkowników dróg. Jest to oczywiste, ponieważ jeśli z powodu naszego zaniedbania lub brawury doprowadzimy do zdarzenia to ucierpieć przecież mogą osoby trzecie, które zachowały wszelką ostrożność. Tym bardziej, jeśli wiemy, że nie możemy prowadzić gdyż wcześniej piliśmy alkohol i pomimo tego wsiadamy za kierownicę to świadomie ryzykujemy życiem innych. Podczas minionego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie zatrzymali troje kierujących w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy z mężczyzn, 44-latek, zatrzymany został w piątek około godziny 11:00 miał wyraźne problemy z prowadzeniem swojego pojazdu. Zjeżdżał nim naprzemiennie do środka i krawędzi jezdni. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że w organizmie ma ponad 2,3 promila alkoholu. Ponadto prowadził pojazd pomimo braku jakichkolwiek uprawnień do poruszania się pojazdami mechanicznymi. Kierujący został zatrzymany a jego pojazd odholowany na parking strzeżony.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany następnego dnia, tj. w sobotę 22 czerwca, w miejscowości Zbąszynek około godziny 00:50. Tym razem kierującym był 25-letni mężczyzna. Prowadził on swój pojazd mając ponad 1,8 promila alkoholu. Trzeci z mężczyzn został zatrzymany w niedzielę 23 czerwca tuż przed tym jak miał wjechać do miejscowości Wilkowo na Drodze Krajowej 92. Kierujący na ograniczeniu prędkości do 70 poruszał się z prędkością 113 km/h. Po zatrzymaniu policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Urządzenie po badaniu wskazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Trzej mężczyźni odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszyscy będą również musieli wpłacić po 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński - KPP w Świebodzinie

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u