Sulechów: Pijany wjechał samochodem na bieżnię stadionu miejskiego. Miał ponad 2 promile

23 sierpień 2019
Sulechów: Pijany wjechał samochodem na bieżnię stadionu miejskiego. Miał ponad 2 promile KMP Zielona Góra

Policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie podczas patrolu zauważyli wczoraj, 22.08, samochód osobowy, który wjechał na bieżnię miejskiego stadionu. Kiedy kierujący zobaczył oznakowany radiowóz próbował odjechać i uderzył w drzewo. Jak się okazało mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie patrolując wczoraj swoje miasto, około godziny 13.00 zauważyli samochód osobowy, który wjechał na bieżnię stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji "Sulechowianka" przy ul.Licealnej. Policjanci wjechali na stadion, a wtedy kierujący samochodem na widok radiowozu chciał szybko odjechać i uderzył w drzewo.

Okazało się, że samochodem marki Renault kieruje mężczyzna, od którego wyraźnie czuć woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 46-letniego sulechowianina wykazało, że ma on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol, ale przesłuchanie go nie było jeszcze wczoraj możliwe.

46-latek usłyszy zarzut prowadzenia w stanie nietrzeźwości pojazdu w ruchu lądowym. Za to przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna otrzyma także od sądu zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dzięki czujności i szybkiej interwencji sulechowskich policjantów bieżnia miejskiego stadionu nie została uszkodzona, a mężczyzna uniknął dodatkowych kłopotów – gdyby jeździł samochodem po bieżni, która zostałaby wtedy poważnie zniszczona – popełniłby również przestępstwo uszkodzenia mienia.

Źródło: KMP Zielona Góra

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u