Afera Piebiaka. Pikieta przed zielonogórskim Sądem (FILM)

23 sierpień 2019
Afera Piebiaka. Pikieta przed zielonogórskim Sądem Redakcja

W środę 21 sierpnia, przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbyła się spontaniczna pikieta zorganizowana przez Lubuski KOD. Wzięło w niej udział około 50 zielonogórzan.

Uczestnicy żądali ustąpienia min. Ziobry ze stanowiska w zw. z ujawnieniem informacji o zorganizowanej kampanii mającej na celu oczernianie i szkalowanie sędziów. Kampanii, w której udział brał również wiceminister sprawiedliwości, sędzia Łukasz Piebiak. Wiceminister sprawiedliwości miał kierować akcją hejterską wymierzoną przeciwko sędzim sprzeciwiającym się zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Wiceminister Piebiak podał się do dymisji. Zapowiedział również, że złoży pozew przeciwko Onetowi, twierdząc, że padł ofiarą pomówienia.

Pikieta była jednocześnie wyrazem wsparcia i solidarności dla środowiska sędziowskiego, a zwłaszcza sędziów dotkniętych hejtem.

Kim jest Łukasz Piebiak?

Pikieta przeciwko hejtowaniu sędziów w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u