Afera Piebiaka. Pikieta przed zielonogórskim Sądem (FILM)

23 sierpień 2019
Autor: 
Afera Piebiaka. Pikieta przed zielonogórskim Sądem Redakcja

W środę 21 sierpnia, przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbyła się spontaniczna pikieta zorganizowana przez Lubuski KOD. Wzięło w niej udział około 50 zielonogórzan.

Uczestnicy żądali ustąpienia min. Ziobry ze stanowiska w zw. z ujawnieniem informacji o zorganizowanej kampanii mającej na celu oczernianie i szkalowanie sędziów. Kampanii, w której udział brał również wiceminister sprawiedliwości, sędzia Łukasz Piebiak. Wiceminister sprawiedliwości miał kierować akcją hejterską wymierzoną przeciwko sędzim sprzeciwiającym się zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Wiceminister Piebiak podał się do dymisji. Zapowiedział również, że złoży pozew przeciwko Onetowi, twierdząc, że padł ofiarą pomówienia.

Pikieta była jednocześnie wyrazem wsparcia i solidarności dla środowiska sędziowskiego, a zwłaszcza sędziów dotkniętych hejtem.

Kim jest Łukasz Piebiak?

Pikieta przeciwko hejtowaniu sędziów w Zielonej Górze

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • 12 gniewnych ludzi

  12 gniewnych ludzi

  Cztery lata, ponad tysiąc dwieście razy, bez względu na pogodę czy niesprzyjające okoliczności, za każdym razem z tą sama energią i zaangażowaniem. W imieniu nas wszystkich oburzonych Goebbelsowską propagandą TVP. Nigdy nie stracili wiary i nadziei, chociaż jest ich zaledwie dwunastu gniewnych ludzi. To opowieść o odwadze, kreatywności i walce o prawdę w imieniu wszystkich, którym na prawdzie zależy.

 • Papierowe wojsko

  Papierowe wojsko

  W dniu, który jeszcze kilka lat temu był uroczystym świętem, na defiladzie z okazji Dnia Wojska Polskiego, grupa opozycjonistów postanowiła wyrazić swoje niezadowolenie w sposób głośny i wyrazisty. Z banerem w rękach, żądali dymisji ministra Błaszczaka oraz przeciwstawiali się wykorzystywaniu sił zbrojnych do celów politycznych.

 • Mieszkańcy Wschowy będą mieć wymarzoną obwodnicę

  Mieszkańcy Wschowy będą mieć wymarzoną obwodnicę

  Już za 5 lat mieszkańcy Wschowy i przyległej Dębowej Łęki będą cieszyć się obwodnicą miasta. Droga powstanie w ciągu krajowej dwunastki. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-30.

 • W obronie sędziów niezłomnych

  W obronie sędziów niezłomnych

  Dziś przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze kolejna akcja wspierająca sędziów ze Stowarzyszenia Sędziów "Iustitia".

 • Dziś ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty

  Dziś ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty

  Manifestacja pracowników oświaty rozpocznie się punktualnie w samo południe przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 • Adam Michnik odwiedził Żary (ZDJĘCIA)

  Adam Michnik odwiedził Żary (ZDJĘCIA)

  We wtorek 14 listopada odbyło się spotkanie z Adamem Michnikiem. Organizatorem spotkania był lubuski Komitet Obrony Demokracji.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u