Próbowali włamać się do automatów. Trzy osoby z zarzutami

29 październik 2019
Próbowali włamać się do automatów. Trzy osoby z zarzutami Stock Adobe

Szybkie działanie policjantów doprowadziło do zatrzymania trzech osób, które próbowały wcześniej włamać się do automatów z bilonem. Podejrzani uciekli po tym jak zareagowali pracownicy stacji paliw.

Patrole szybko jednak ustaliły, gdzie znajdują się włamywacze. Interwencja wschowskich mundurowych pozwoliła na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów dwóm mężczyznom i jednej kobiecie. Jak się okazało nie było to ich pierwsze włamanie.

W minioną sobotę, 26 października rano dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację od obsługi jednej ze stacji paliw we Wschowie, że nieznane osoby próbowały włamać się do automatów wrzutowych przy myjni samochodowej. Z przekazanych informacji wynikało, że dwóch mężczyzn ubranych na sportowo z zarzuconymi kapturami na głowie, „majstrowało” przy szafkach z bilonem. Ich działanie zostało przerwane przez pracowników obsługi. Spłoszeni włamywacze uciekli.

Patrole policji błyskawicznie podjęły działania poszukiwawcze. W trakcie sprawdzeń ulic, parkingów policjanci zauważyli w okolicach marketu pojazd w którym znajdowały się trzy osoby. Postanowili to sprawdzić. Ich czujność nie zawiodła. Dwóch mężczyzn i kobieta nie potrafili wyjaśnić po co przyjechali z Lubina do Wschowy. Ich scenariusze nie były składne i zachowywali się bardzo nerwowo. W wyniku sprawdzeń prawdopodobnej trasy ucieczki policjanci znaleźli śrubokręt oraz dwie bluzy sportowe, które porzucili mężczyźni. Chcieli prawdopodobnie zatrzeć ślady. Mundurowi w pojeździe zabezpieczyli około 200 sztuk bilonu o nominałach 5 zł, 2 zł, 1 zł, kombinerki i śrubokręty. Porównując zapis z monitoringu nie było już wątpliwości, że są to podejrzani.

Trzy osoby trafiły do policyjnego aresztu. Mężczyźni w wieku 24 i 37 lat, kobieta w wieku 22 lat usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, że wcześniej włamali się do automatów myjni na terenie Głogowa. 24-letni kierowca ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Obaj mężczyźni popełnił przestępstwo w warunkach recydywy.

Źródło: kom. Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.