Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu. Sąd już wcześniej zakazał mu jazdy

27 styczeń 2020
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu. Sąd już wcześniej zakazał mu jazdy Adobe Stock

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Jasieniu po pościgu zatrzymał kierującego seatem. 49-latek pomimo zakazu sądowego wsiadł za kierownicę. Badanie trzeźwości wykazało, że wcześniej spożywał alkohol. Mężczyźnie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Jasieniu w minionym tygodniu podczas służby na terenie miasta wytypował do kontroli pojazd seat. Kierowca pomimo wyraźnie nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zignorował je i zaczął uciekać z dużą prędkością. Funkcjonariusz ruszył natychmiast w pościg. Kierowca uciekał kilka kilometrów, a swą jazdę zakończył wypadając z drogi i zatrzymując się na ogrodzeniu prywatnej posesji. Mężczyzna wysiadł z pojazdu i kontynuwał ucieczkę pieszo, jednak po krótkiej chwili został zatrzymany przez policjanta. Jak się okazało kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 49-letniego mieszkańca powiatu żarskiego okazało się, że spożywał alkohol. Urządzenie wskazało 0,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: kom. Aneta Berestecka oficer prasowy KPP w Żarach

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.