Groźny wypadek pod Nową Solą. Zderzyły się cztery pojazdy. Trzy osoby w szpitalu (ZDJĘCIA)

08 czerwiec 2020
Autor: 
Groźny wypadek pod Nową Solą. Zderzyły się cztery pojazdy. Trzy osoby w szpitalu Redakcja

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku na trasie Nowa Sól - Kożuchów. Droga była całkowicie zablokowana, obecnie ruch odbywa się wahadłowo.

Służby otrzymały zgłoszenie o wypadku w poniedziałkowe przedpołudnie, 8 czerwca, o godzinie 11:37. Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 297 w pobliżu miejscowości Wrociszów zderzyły się cztery pojazdy.

- Kierowca ciągnika marki JCB z doczepioną naczepą jechał w kierunku Nowej Soli. Podczas manewru wymijania zahaczył on o ciężarówkę marki Scania. Wówczas w ciągniku rozerwana została lewa tylna opona, co spowodowało, że zjechał on na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarowym Renault jadącym do Kożuchowa - relacjonuje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik nowosolskiej policji.

To jednak nie koniec. Ciągnik zjechał na pobocze, gdzie wywrócił się, natomiast ciężarówka marki Renault Range zjechała na przeciwległy pas ruchu wprost na Forda Focus.

Trzy osoby poszkodowane

Na miejsce przybyły cztery zastępy straży pożarnej, cztery zespoły pogotowia oraz kilka patroli policji. W wyniku wypadku poszkodowane zostały trzy osoby. Wszyscy trafili do szpitala w Nowej Soli.

Droga wojewódzka nr 297 była zablokowana w obu kierunkach przez blisko 3 godziny. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo, jednak na czas wyciągania i holowania pojazdów mogą pojawiać się czasowe blokady.

Przeczytaj też: #GaszynChallenge: Lubuscy strażacy i policjanci "pompują" dla chorego Wojtusia (FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u