Trwa remont mostu w Nowogrodzie Bobrzańskim. Są korki. Kiedy koniec prac? (ZDJĘCIA)

08 czerwiec 2020
Autor: 
Trwa remont mostu w Nowogrodzie Bobrzańskim. Kiedy koniec prac? Redakcja

Robotnicy zaczęli remont mostu w ubiegłym tygodniu. Prace są warte blisko 2 miliony 932 tysiące złotych. Utrudnienia dla kierowców mają zakończyć się do końca listopada.

Prace na moście prowadzi firma POLWAR S.A. z Gdańska. Do zadań drogowców należy m.in. wymiana nawierzchni i krawężników oraz naprawa skorodowanych i zarysowanych powierzchni betonowych. Naprawiony zostanie też chodnik.

W porze dziennej ruchem drogowym wahadłowo kierują robotnicy, natomiast w nocy sygnalizacja świetlna. Mimo to korki często ciągną się przez całe miasto. - Prace remontowe mają się zakończyć do końca listopada bieżącego roku - zapewnia Kinga Ratkiewicz z zielonogórskiego oddziału GDDKiA.

Co z obwodnicą?

Dziennie przez most w Nowogrodzie Bobrzańskim przejeżdża ponad 10000 pojazdów. Większość z nich to osobówki, ale nie brakuje także ciężarówek. Kierowcy jadą dalej drogą krajową nr 27 w kierunku Żar albo wybierają trasę do Lubska.

Mieszkańcy od lat mają nadzieję na wybudowanie obwodnicy miasta. Planowano wykonać ją w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030, jednak projekt znalazł się na liście rezerwowej. Oznacza to, że inwestycja może być zrealizowana jedynie w ramach oszczędności powstałych przy realizacji tras ujętych w wykazie podstawowym.

- Brak obwodnicy jest coraz większym problemem. Ma negatywny wpływ na bezpieczeństwo i warunki życia. W sytuacji nieoczekiwanego zablokowania drogi, szybko tworzą się wielokilometrowe korki. Objazdy wytyczane są ulicami, które nie są dostosowane do ruchu pojazdów ciężarowych, co powoduje dalsze niszczenie ulic, chodników, kanalizacji i przepustów ulicznych, za które nikt nie chce ponosić odpowiedzialności - czytamy w apelu Rady Miejskiej Nowogrodu Bobrzańskiego.

Zgodnie z orientacyjnym planem obwodnica miałaby zaczynać się na wysokości stacji paliw przy drodze krajowej nr 27. Dalej przecinałaby drogę do Klępiny oraz wojewódzką "295" w kierunku Żagania. Po przejechaniu rzeki Bóbr trasa kończyłaby się w pobliżu przejazdu kolejowego za Nowogrodem w kierunku Żar.

Przeczytaj też: Groźny wypadek pod Nową Solą. Zderzyły się cztery pojazdy. Trzy osoby w szpitalu (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u