Pożar mieszkania koło Strzelec Krajeńskich. Strażacy uratowali mężczyznę z płomieni (ZDJĘCIA)

19 czerwiec 2020
Autor: 
Pożar mieszkania. Strażacy uratowali mężczyznę Fot. KP PSP Strzelce Krajeńskie

Trzy zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem mieszkania w Piastowie koło Strzelec Krajeńskich. Strażacy ewakuowali mężczyznę z rozległymi poparzeniami ciała. Rannego zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pożar wybuchł w czwartkowe przedpołudnie, 18 czerwca. W ogniu stanął lokal w budynku wielorodzinnym w miejscowości Piastowo (powiat strzelecko-drezdenecki).

Na miejsce przybyły trzy zastępy straży pożarnej, w tym podnośnik hydrauliczny. Ratownicy pojawili się pod wskazanym adresem już po dwóch minutach od zgłoszenia. Mimo to pożar obejmował już niemalże całe mieszkanie ulokowane na pierwszym piętrze.

Ranny mężczyzna. Był mocno poparzony

- Po rozpoznaniu sytuacji, kierujący działaniami ustalił, że w środku może znajdować się osoba poszkodowana. Strażacy zabezpieczeni w aparaty powietrzne niezwłocznie przystąpili do działania, weszli do płonącego mieszkania i ewakuowali mężczyznę z rozległymi poparzeniami ciała - relacjonuje kpt. Paweł Kaczmarczyk, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich.

Z uwagi na duże obrażenia lokatora do Piastowa wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Poszkodowany po opatrzeniu przez medyków i strażaków w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Przyczyna pożaru nie jest znana

Jak relacjonuje rzecznik strzeleckich strażaków, w czasie działań konieczna była ewakuacja całego budynku. Pożar ugaszono w ciągu 10 minut. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy.

Przeczytaj: Pożar dostawczaka na trasie S3 koło Skwierzyny. Pojazd całkowicie spłonął (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u