Nocny pościg ulicami Gorzowa za kierowcą skradzionego busa!

08 lipiec 2020
Nocny pościg ulicami Gorzowa za kierowcą skradzionego busa! Lubuska Policja

Gorzowscy policjanci drogówki zatrzymali po pościgu mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł Fiata Ducato. Uciekający kierowca porzucił auto tuż przed schodami i próbował jeszcze uciekać pieszo. Szybko został jednak zatrzymany i usłyszał zarzuty. W jego sprawie gorzowska prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt. Odzyskane auto warte 60 tysięcy złotych wróciło do właściciela.

Informacja o podejrzanej osobie, która w nocy, 6 lipca, przy ul. Piłkarskiej w Gorzowie była widziana przy Fiacie Ducato, trafiła do gorzowskich policjantów. To jeden z funkcjonariuszy, który wracał ze służby po godzinie 2, zainteresował się tym faktem. Na miejsce wysłano patrole interwencyjne i ruchu drogowego. Po chwili jednak mężczyzna wsiadł do fiata i odjechał. Policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli, ale kierowca busa zignorował to i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg ulicami Gorzowa.

Uciekający kierowca w Ducato zakończył jazdę tuż przed schodami przy al. Konstytucji 3 Maja. Mężczyzna wyskoczył z auta i zaczął zbiegać po skarpie. Tuż za nim byli funkcjonariusze. Policjanci ruszyli w pościg pieszy, mężczyzna nie chciał się zatrzymać. Chwilę później był już w rękach funkcjonariuszy gorzowskiej drogówki. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem, by wykonać niezbędne czynności procesowe i zabezpieczyć ślady. Po ich wykonaniu auto warte 60 tysięcy złotych wróciło do właściciela, który o kradzieży został poinformowany przez policjantów.

Zatrzymany mężczyzna ma 46 lat. Po sprawdzeniu okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli. Najpoważniejszym postawionym mu zarzutem jest kradzież z włamaniem do fiata, za co grozi do 10 lat więzienia. W jego sprawie gorzowska prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

Źródło: podkom. Grzegorz Jaroszewicz, Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u