Znaleziono towar bez akcyzy

14 lipiec 2016
Autor: 

13 lipca 2016 r. funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili papierosy, krajankę tytoniu i alkohol bez polskiej akcyzy. Wartość zabezpieczonego towaru wynosi prawie 200 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Tuplicach prowadzili działania w powiecie żarskim. Po przeszukaniu pomieszczeń gospodarczych i mieszkalnych na jednej z posesji ujawnili krajankę tytoniu i papierosy bez akcyzy. Zabezpieczono 900 tysięcy sztuk papierosów i 200 kilogramów krajanki o łącznej wartości blisko 200 tysięcy złotych. Właściciel posesji złożył wyjaśnienia. Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w sprawie ujawnionego towaru. Za posiadanie nielegalnych papierosów, tytoniu oraz alkoholu, zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, może grozić wysoka grzywna, kara do trzech lat pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.