Śmigłowiec LPR wylądował na osiedlu w Zielonej Górze. Nie było wolnej karetki (FILM, ZDJĘCIA)

02 styczeń 2021
Autor: 
Śmigłowiec LPR wylądował na osiedlu w Zielonej Górze Redakcja

Interwencja śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze. Pomocy medycznej potrzebował mieszkaniec okolicznego bloku. Teren działań zabezpieczali strażacy.

Zgłoszenie wpłynęło do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w sobotnie popołudnie, 2 stycznia, tuż po godzinie 13:00. Pomocy medycznej potrzebował starszy mężczyzna mieszkający w budynku przy ulicy Batorego w Zielonej Górze (osiedle Na Olimpie).

Z uwagi na brak wolnego zespołu pogotowia w chwili zgłoszenia na miejsce wysłano załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec już po kilku minutach wylądował w pobliżu bloków. Dodatkowo na miejscu zjawił się zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

- Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania. W międzyczasie pozostali ratownicy z torbą medyczną udali się do pacjenta - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

W trakcie udzielania medycznych czynności ratunkowych przez ratownika medycznego i lekarza pod wskazany adres podjechała karetka pogotowia. Ekipa medyków przejęła pacjenta od załogi LPR. Obecnie nie wiemy, w jakim stanie jest mężczyzna.

Przeczytaj też: Zielonogórska policja w akcji. Kierowcy stracili prawa jazdy w Ochli i Jarogniewicach (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.