Pożar w domu jednorodzinnym w Nowej Soli. Ranny mężczyzna - jest poparzony

15 styczeń 2021
Autor: 
Pożar w domu jednorodzinnym w Nowej Soli. Ranny mężczyzna Redakcja/archiwum

Pożar w budynku mieszkalnym przy ulicy Sienkiewicza w Nowej Soli. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy ewakuowali z domu poparzonego mężczyznę.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego nowosolskich strażaków w piątek, 15 stycznia, około godziny 15:00. W ogniu stanął pokój w domu jednorodzinnym przy ulicy Sienkiewicza.

Do akcji zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy szybko rozwinęli linię gaśniczą i udali się do budynku. Ratownicy pracowali w aparatach powietrznych, aby odizolować się od toksycznego dymu.

Poszkodowany mężczyzna, jest poparzony

- W trakcie działań strażacy zauważyli mężczyznę, który w dość dużym stopniu był poparzony. Na miejsce wezwano zespół pogotowia, który po zabezpieczeniu poszkodowanego przetransportował go do szpitala - relacjonuje asp. Sebastian Olczyk, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. - Ustali to policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Ogień objął łóżko oraz kawałek tapety, dlatego możemy domniemywać, że prawdopodobnie był to papieros - dodaje asp. Olczyk.

Przeczytaj też: Zielona Góra: 80-latka upadła na chodnik. Przyjechali strażacy, bo nie było wolnej karetki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u