Zielona Góra: 80-latka upadła na chodnik. Przyjechali strażacy, bo nie było wolnej karetki

15 styczeń 2021
80-latka upadła na chodnik. Przyjechali strażacy - nie było wolnej karetki Redakcja

Strażacy coraz częściej przejmują zadania zespołów pogotowia. Tym razem zostali wezwani na osiedle Czarkowo w Zielonej Górze, gdzie pomocy potrzebowała 80-latka chorująca na cukrzycę.

Wszystko wydarzyło się w piątkowe przedpołudnie, 15 stycznia, około godziny 11:00. Na osiedlu Czarkowo w zielonogórskiej Łężycy na chodnik upadła 80-letnia kobieta.

Dyspozytornia medyczna poprosiła o wsparcie strażaków. Wszystko z powodu braku wolnego zespołu pogotowia. Na miejsce przyjechał zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ulicy Sulechowskiej.

- To było tzw. izolowane zdarzenie medyczne. Strażacy zabezpieczyli 80-letnią kobietę chorującą na cukrzycę do czasu przyjazdu karetki pogotowia - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Tragedia na torach w Zielonej Górze. Pociąg śmiertelnie potrącił 14-latkę (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u