Ślizgawica na drogach w Zielonej Górze i okolicach. Ciężarówki mają problem z podjazdem pod górki

15 styczeń 2021
Autor: 
Ślizgawica na drogach w Zielonej Górze i okolicach Redakcja

Trudne warunki do jazdy w Zielonej Górze. W części miasta jest bardzo ślisko. Podobnie na okolicznych trasach, w tym drodze wojewódzkiej w Wilkanowie. Ciężarówki często nie mogą podjechać pod wzniesienia i blokują przejazd.

Opady śniegu w połączeniu z ujemną temperaturą spowodowały, że znacznie pogorszyły się warunki do jazdy. Część tras została skuta lodem. Samochody poruszają się z małą prędkością, a ciężarówki mają problem z podjechaniem pod wzniesienia. To powoduje, że drogi skutecznie się blokują.

Duże utrudnienia w ruchu są między innymi na drodze wojewódzkiej nr 282 w Wilkanowie na tzw. Górce Wilkanowskiej. Zator powstał też na al. Wojska Polskiego w kierunku ronda na Krosno Odrzańskie.

Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą i zdjęcie nogi z gazu. Do akcji wyruszyły pługopiaskarki.

Przeczytaj też: Wypadek na Górce Tatrzańskiej w Zielonej Górze. Poszkodowany nastolatek w szpitalu (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u