Groźny pożar w budynku wielorodzinnym (ZDJĘCIA)

25 lipiec 2016
Autor: 
Dawid Kwiatkowski

W poniedziałek wieczorem (25.07) doszło do grożnego pożaru w budynku mieszkalnym na drugim piętrze w bloku przy ulicy Ogrodowej w Zielonej Górze. Poszkodowane zostały trzy osoby.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 21.55 - informuje mł. kapitan Krzysztof Gołucki, PSP Zielona Góra - Po przyjeździe na miejsce okazało się, że całe mieszkanie jest objęte pożarem. Jedna osoba znajdowała się na balkonie. Z okien wychodziły ogromne płomienie, które atakowały człowieka. Za pomocą drabiny mechanicznej ewakuowaliśmy poszkodowanego. Jednocześnie wprowadziliśmy rotę dwuosobową, aby gasić płomienie od środka. Okazało się, że w środku były jeszcze dwie inne osoby, które były przytomne ale podtrute gazami spalinowymi. 

Mieszkańcy zostali ewakuowani. Na miejscu została im udzielona pierwsza pomoc, po czym zostali przetransportowani do szpitala w Nowej Soli. Są to ludzie w wieku około 50-70 lat. Pożar został szybko ugaszony i nie przeniósł się na inne mieszkania.

Na miejscu zdarzenia pracowało 6 zastępów straży pożarnej, w tym PSP Zielona Góra oraz OSP Racula i Stary Kisielin, a także policja, pogotowie ratunkowe, gazowe i energetyczne.  Trwają czynności wyjaśniające przyczynę pożaru.

zdjęcia: Dawid Kwiatkowski / redakcja

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u