Jestem przy Tobie

29 październik 2016
Autor:  Redaktor NL

Mieszkańcy Zielonej Góry wypatrzyli dziś na niebie samolot ciągnący baner z hasłem "Jestem przy Tobie".

Nie znamy powodów dla których samolot dziś latał, może to być spowodowane ogłoszonym przez Papieża Francisza 29 września tematem przyszłorocznego Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, który brzmi «Nie lękaj się, bo jestem z tobą» (Is 43, 5). Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach”.

W komunikacie watykańskiego Sekretariatu ds. Komunikacji zwrócono uwagę, że aktualnemu systemowi informacji zagrażają dwie „choroby”. Jedną z nich jest znieczulanie sumienia, a drugą doprowadzanie do rozpaczy. W zamieszaniu, jakie to powoduje, pomocą jest Słowo Boże. W temacie Dnia Środków Społecznego Przekazu sięgnięto do tekstu z Księgi Proroka Izajasza: „Nie lękaj się, bo jestem z tobą”. Temat ten jest zachętą, aby „opowiadać historię świata oraz historie mężczyzn i kobiet zgodnie z logiką «dobrej nowiny», która przypomina, że Bóg nigdy nie rezygnuje z tego, aby być Ojcem, w żadnej sytuacji i wobec każdego człowieka. Uczmy się komunikować ufność i nadzieję” – czytamy na zakończenie komunikatu. (Radio Watykańskie)

Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu w większości krajów przypada w niedzielę poprzedzającą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, natomiast w Polsce w trzecią niedzielę września.

A może było to wyznanie zakochanego chłopaka? Nie wiadomo co autor miał na myśli. 

zdjęcia: Jędrzej i Adam Andrzej

jezu

plansza redaktorNL

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u