Wiele barier architektonicznych w Słońsku

24 styczeń 2017
Autor: 

Słońsk to nie jedyna gmina, w której niepełnosprawni mieszkańcy nie mają lekkiego życia.

Chodzi głównie o tych poruszających się na wózkach lub o chodzikach.

- Nie możemy załatwić osobiście spraw w urzędzie gminy lub Ośrodku Pomocy Społecznej i Ośrodku Zdrowia, bo nie możemy wjechać tam wózkiem inwalidzkim - mówi proszący o anonimowość Pan Piotr ze Słońska - Do urzędu nie ma podjazdu, nie mówiąc już o muzeum.

Sprawę przekazaliśmy wójtowi Słońska, Januszowi Krzyśków, który ma plany co do zmiany tej sytuacji.

- Jeżeli chodzi o urząd to nie można za wiele zrobić, gdyż jest to budynek zabytkowy a o podjeździe do OPS na pewno pomyśli i nie jest to kolejna obietnica przed przyszłorocznymi wyborami. Władze Gminy mają w planach budowę windy dla niepełnosprawnych przy budynku Ośrodka Zdrowia. Najlepiej o sprawy niepełnosprawnych ze Słońska zadbał miejscowy Urząd Pocztowy, gdzie od kilku lat osoby na wózku mogą poprzez przyciśnięcie dzwoneka obok drzwi zasygnalizowac pracownikom, że pod drzwiami jest niepełnosprawny i potrzebuje pomocy w załatwieniu sprawy. Oprócz dzwonka skrzynki pocztowe są na takiej wysokości, by osoby na wózku inwalidzkim mogły bez problemu wrzucić list. Być może pomysł z dzwonkiem to także dobra podpowiedź dla władz gminy, by ulżyć mieszkańcom niepełnosprawnym, by mogli sami załatwić swoje sprawy przy pomocy urzędnika.

Tekst i foto Ryszard Waldun

przycisk

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u