Poszukiwani wolontariusze

02 luty 2017
Autor: 

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem.

To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione. Fundacja poszukuje wolontariuszy do dwóch nowych projektów - PACZKA Seniorów i PACZKA Prawniów.

PACZKA SENIORÓW

Jest to ogólnopolski projekt realizowany w ramach projektu SZLACHETNA PACZKA, w którym ważne jest wyjście do osób starszych, samotnych. W indywidualnej pracy wolontariusze wspierają seniorów w przełamywaniu barier prowadzących do wykluczenia społecznego.

Główną przestrzenią do pracy z seniorem są spotkania indywidualne. Ważne jest to by spotkania te odbywały się regularnie, np. raz w tygodniu. W każdym miesiącu pracy z Seniorem powinny odbyć się minimum trzy spotkania. Celem spotkań indywidualnych jest także stworzenie seniorowi przestrzeni do powrotu do samodzielnego funkcjonowania w lokalnej społeczności. Wolontariusz powinien tak pracować z seniorem, żeby radził on sobie i organizował się bez regularnego wsparcia wolontariusza. Ważne jest tutaj pokazanie seniorowi spektrum możliwości zaangażowania jakie stawia przed nim lokalna społeczność, np.

 • kluby seniora
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku
 • zajęcia sportowe dla seniorów
 • rekreacja i koła turystyczne
 • członkostwo w kole zainteresowań
 • zaangażowanie w wolontariat
 • m.in. wolontariat w projekcie SZLACHETNA PACZKA oraz zostanie liderem w grupie seniorów, wyjście z inicjatywą.

Wolontariuszem może zostać każda pełnoletnie osoba. Projekt jest realizowany z Zielonej Górze.

Zgłoszenia zbierane są pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PACZKA PRAWNIKÓW

PACZKA Prawników, to pogłębienie pracy z rodzinami Szlachetnej Paczki, które mają bariery w obszarze prawnym,które uniemożliwiają rodzinie funkcjonowanie w społeczeństwie, samodzielne radzenie sobie w życiu. Od lat wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI odwiedzając rodziny bardzo często spotykają się z sytuacjami, w których jej członkowie dzielą się z nimi swoimi trudnościami w obszarze prawnym, barierami, które urosły do problemów z którymi rodzina nie potrafi sobie poradzić. Czasami nawet niewielki problem prawny może blokować rodzinę przed podejmowaniem działań, mających na celu poprawę sytuacji. Rodziny nie mające środków na codzienne funkcjonowanie nie korzystają z porad prawników, żyją z dnia na dzień, w strachu, bezradności i wstydzie.

I właśnie wtedy, kiedy wydaje się, że nic nie można zrobić z pomocą przychodzi prawnik PACZKI Prawników, diagnozuje problem i wspólnie z rodziną szuka najlepszych rozwiązań. Tak jak w SZLACHETNEJ PACZCE, tutaj również konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi - prawnik pracuje bezpośrednio z rodziną - to on z nią rozmawia, nawet jeśli przy trudnej sprawie wspomaga go jego kancelaria czy zespół specjalistów. To prawnik przychodzi do rodziny, wychodzi ze swojego świata i wchodzi do jej świata po to, by po zakończeniu sprawy zostawić go lepszym i bezpieczniejszym. Prawnik pojawia się w życiu rodziny w bardzo wyjątkowym momencie - kilka tygodni po otrzymaniu paczki, gdy emocje finału są nadal żywe i w niej pracują. Czas, w którym rodzina zaczyna wierzyć na nowo - w siebie i innych.

Do projektu szukamy ludzi wyjątkowych, prawników z pasją, którzy wykonują ten zawód z powołania! Ludzi, którzy wezmą odpowiedzialność za drugiego człowieka, a nie tylko za sprawę. Projekt będzie realizowany w Zielonej Górze i Świebodzinie.

Kto może wziąć udział w projekcie? • adwokat • radca prawny

Jak się zgłosić? - bezpośrednio poprzez stronę: szlachetnapaczka.pl/paczka-prawnikow

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Szlachetna Paczka. Strażacy ze Świebodzina pomogli potrzebującej rodzinie

  Szlachetna Paczka. Strażacy ze Świebodzina pomogli potrzebującej rodzinie

  Trwa ogólnopolska akcja Szlachetna Paczka. Wolontariusze corocznie docierają do tysięcy potrzebujących rodzin. Do działań włączyli się strażacy ze Świebodzina.

 • Służyć społeczeństwu, pomagać potrzebującym... (ZDJĘCIA i FILM)

  Służyć społeczeństwu, pomagać potrzebującym... (ZDJĘCIA i FILM)

  Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku artyści, sportowcy, politycy oraz tysiące innych osób wspierają akcję charytatywną „Szlachetna Paczka”. W tę piękną inicjatywę stowarzyszenia „Wiosna” włączyli się również lubuscy policjanci, przygotowując świąteczne prezenty dla jednej z gorzowskich rodzin. Wszytko po to, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze radości, a na twarzach dzieci i ich rodziców zagościła nadzieja i uśmiech.

 • Szafrański, Markowicz, Bucki i wielu innych ekspertów. Wyjątkowy Kongres już 20 stycznia!

  Szafrański, Markowicz, Bucki i wielu innych ekspertów. Wyjątkowy Kongres już 20 stycznia!

  Jak dobrze zarabiać, słuchając siebie, a nie spełniając oczekiwania innych? Jak pogodzić finanse osobiste z prowadzeniem firmy?

 • Nie tylko służyć i chronić. Policja także pomaga (ZDJĘCIA)

  Nie tylko służyć i chronić. Policja także pomaga (ZDJĘCIA)

  Gwiazdy sportu, muzyki czy filmu oraz tysiące innych osób corocznie włączają się w akcję charytatywną SZLACHETNA PACZKA. W tym roku prezenty świąteczne przygotowali policjanci IV Plutonu Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Gorzowie Wlkp. Dzięki ich postawie i odruchowi serca cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe Rafał cieszy się nowym materacem przeciwodleżynowym, a jego mama nowym rowerem, którym będzie mogła dojeżdżać do pracy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u