Wirus w mailu firmy kurierskiej

06 luty 2017
Autor: 

Kilka dni temu informowaliśmy o ataku na serwer przychodni medycznej ABC medic w Zielonej Górze. Sprawca zażądał od lekarzy kwoty 4 tys. zł za możliwość uruchomienia programu.

Dziś, od jednego z naszych czytelników, otrzymaliśmy ostrzeżenie przed mailami z firmy kurierskiej DPD.

- Mail od razu wydał mi się podejrzany - informuje pan Tomasz - niczego nie zamawiałem, mimo wszystko sprawdziłem rzekomą przesyłkę w firmie. Okazało się, że to "prezent" służący do zainfekowania mojego komputera niebezpiecznymi wirusami.

Cyberprzestępcy podszywają się pod różne firmy. Poza kurierskimi na liście znajdują się też firmy telekomunikacyjne, urzędy, banki czy Poczta Polska.

Policja informuje: aby nie stać się ofiarą ataku, pamiętajmy o korzystaniu z legalnych i aktualizowanych programów antywirusowych, otwierajmy pocztę z rozwagą, nie otwierajmy niewiadomego pochodzenia załączników, szczególnie .zip.

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

  • Oszustwo na ZUS

    Oszustwo na ZUS

    Po raz kolejny do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych docierają sygnały o oszustach podszywających się pod Zakład. Wczoraj do Oddziału ZUS w Zielonej Górze zgłosiła się kobieta, która otrzymała niepokojąca wiadomość z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

  • Ekspert: nie wykluczam ataku cybernetycznego na Polskę na dużą skalę

    Ekspert: nie wykluczam ataku cybernetycznego na Polskę na dużą skalę

    Ekspert: nie wykluczam ataku cybernetycznego na Polskę na dużą skalę; trzeba umieć reagować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u