Morsy żegnają zimę (ZDJĘCIA)

21 marzec 2017

Mieszkańcy Ośna Lubuskiego zrzeszeni w klubie morsów zakończyli tegoroczny sezon zimowy.

- W grudniu 2006 roku Łukasz Biernacki i Robert Kiewra postanowili po raz pierwszy spróbować zimowej kąpieli w Jeziorze Reczynek w Ośnie Lubuskim - mówi Sylwia Biernacka z klubu morsów w Ośnie. - Jeszcze tej samej zimy dołączyli do nich kolejni chętni. Zimowe kąpiele szybko weszły nam w krew i stały sie coniedzielnym rytuałem, w którym brała udział coraz większa grupa uczestników.

Od tamtej pory morsy spotykają sie regularnie w każdą niedzielę o godz 13:00 na kąpielisku miejskim w Ośnie Lubuskim. Każda kąpiel jest poprzedzona indywidualną rozgrzewką. Dla niektórych jest to trucht wokół jeziora (~2,5 km), dla innych nawet kilkudziesięciokilometrowy dystans. Przepiękne trasy i ścieżki leśne zachęcają do solidnej rozgrzewki.

- Nasze cotygodniowe spotkania stały sie dla wielu osób pretekstem do podjęcia regularnych treningów biegowych - kontynuuje Sylwia. - Ośno Lubuskie zaczęło tętnić sportowym życiem. W ciagu całego tygodnia można spotkać biegaczy i rowerzystów dbających o swoją kondycję i zdrowie. Nowo wybudowana i oświetlona w nocy ścieżka wokół jeziora stała sie dla nas naturalną areną sportowych zmagań. Dwu i półkilometrową pętlę wokół jeziora uzupełniają dobrze przygotowane bite drogi poprowadzone pośród okolicznych lasów i jezior. Zimowe pływanie oraz towarzysząca temu aktywność sportowa zachęciła nas do sprawdzenia się w nowej dyscyplinie - narodził się pomysł zorganizowania Triathlonu. W 2012 roku odbył sie I Mini Triathlon, który na starcie zgromadził około 40 uczestników. W 2013 roku było już 80 zawodników, a w 2014 roku na starcie III Mini Triathlonu stanęło 130 triathlonistów. Od tej pory cały czas pracujemy nad udoskonaleniem formuły zawodów i poprawą naszej formy sportowej

Członkowie klubu zachęcają do wstąpienia w ich szeregi wszystkich, którzy są zainteresowani tym samym co członkowie klubu morsów w Ośnie lubuskim.

Ryszard Waldun, Foto Sylwia Biernacka

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.