Staniki dla Afryki. Zbieramy artykuły higieniczne i bieliznę

24 kwiecień 2017
Autor: 

Od dziś studenci Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczynają akcję Staniki dla Afryki, która jest częścią projektu prowadzonego przez studentów Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego Leczymy z Misją.

- Celem tej akcji jest zbiórka bielizny i artykułów higienicznych dla potrzebujących w Afryce - mówi Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego. - Studenci będą zbierać staniki, majtki, podpaski, wkładki higieniczne, chusteczki do higieny intymnej. Wszystkie zebrane artykuły zostaną przekazane fundacji Harambee Polska, skąd trafią do szpitali misyjnych w Kenii.

Na UZ akcja potrwa od 24 kwietnia do 15 maja 2017 r., a zbiórka będzie prowadzona w trzech miejscach na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego: w budynku A-2 przy ul. Szafrana 2, w budynku A-16 przy al. Wojska Polskiego 69 i w Bibliotece UZ przy al. Wojska Polskiego 71.

Zbiórka nadzorowana będzie przez wolontariuszy projektu Leczymy z Misją (studentki II roku kierunku lekarskiego).

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u