16 lipca odpust i festyn parafii Sulęcin

09 lipiec 2017
Autor:  Ryszard Waldun

Probosz parafii Sulęcin ks. Piotr Mazurek ogłosił datę tegorocznego odpustu ku czci patrona parafii sw. Henryka.

W niedzielę 16 lipca wszystkie mszę odprawione będą w kościele sw. Henryka tzw małym kościele. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12.00, a tuż po niej procesja z figurą patrona parafii przejdzie do ogródka Jordanowskiego, gdzie odbędzie się tradycyjny już festyn rodzinny. Organizatorzy zapraszają całe rodziny do udziału w odpuście i festynie.

Na godzinę 15.00 zaplanowano koronkę do miłosierdzia bożego.

Tegoroczny biegu czci sw. Henryka będzie miał nową trasę. Dotychczas uczestnicy biegli do kościoła świętego Mikołaja i z kościoła do ogródka Jordanowskiego. Jak się dowiedzieliśmy tegoroczna trasa biegu to z ogródka Jordanowskiego do Ostrowia.

W programie festynu są także różne atrakcje przygotowane przez Parafialną Akademię Piłkarską " BOSKO". Bedzie można spróbować domowych wypieków oraz kupić los w loterii fantowej. Proboszcz parafii prosi wszystkich, którzy chcieliby wspomóc festyn poprzez podarowanie nagród na loterię o przyniesienie ich do salki katechetycznej. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na potrzeby kościoła sw.Mikolaja

Foto parafia Sulęcin

 • PUNKY REGGAE live 2020 w Sulęcinie

  PUNKY REGGAE live 2020 w Sulęcinie

  Ekipa PRlive oraz zespół FARBEN LEHRE serdecznie zapraszają na koncert w Sulęcinie, w ramach jubileuszowej trasy PUNKY REGGAE live 2020.

 • Uroczystość Wszystkich Świętych - Informacje o godzinach nabożeństw 2019

  Uroczystość Wszystkich Świętych - Informacje o godzinach nabożeństw 2019

  Informacje o nabożeństwach, które odbędą się 1 listopada br. na cmentarzach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

 • Kontrola drogowa zakończona zabezpieczeniem 70 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Kontrola drogowa zakończona zabezpieczeniem 70 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Na początku tygodnia policjanci z Sulęcina byli świadkami niebezpiecznej sytuacji na drodze. Kierujący osobową skodą nie ustąpił pierwszeństwa osobie, która znajdowała się na pasach. W efekcie, kobieta musiała cofnąć się na chodnik. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że prócz wykroczenia drogowego, 34-latek ma na sumieniu coś więcej, a dokładnie 70 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 • Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

  Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

  Tragiczna sobota nad wodą w Lubuskiem. Służby ratownicze dwa razy interweniowały przy zdarzeniach związanych z utonięciem. 

 • Litwin jechał hulajnogą po autostradzie A2, bo... zabrakło mu paliwa w aucie (FILM)

  Litwin jechał hulajnogą po autostradzie A2, bo... zabrakło mu paliwa w aucie (FILM)

  Kierowca podróżujący lubuskim odcinkiem autostrady A2 nagrał mężczyznę jadącego elektryczną hulajnogą pod prąd pasem awaryjnym. Okazało się, że był to obywatel Litwy, któremu zabrakło paliwa w busie.

 • Uciekał przed policją, wbiegł do lasu i udawał grzybiarza

  Uciekał przed policją, wbiegł do lasu i udawał grzybiarza

  Policjanci z sulęcińskiej drogówki podjęli pościg za kierowcą osobowej toyoty. Mężczyzna podczas ucieczki stwarzał rażące zagrożenie dla innych uczestników ruchu - „ścinał zakręty, wyprzedzał na skrzyżowaniu, jechał na tzw. „czołówkę” rozwijając niebezpieczną prędkość. Kierujący porzucił auto i uciekł do lasu. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów. Powodem jego nieodpowiedzialnego zachowania był fakt, że toyota, którą uciekał została skradziona w Niemczech. 24-latek został zatrzymany – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u