Władze Gminy o nas zapomniały (ZDJĘCIA)

14 sierpień 2017
Autor:  Ryszard Waldun

"Przy każdych wyborach obiecują, podają rękę, a później o nas zapominają" - mówią naszej redakcji panowie Andrzej i Marcin z Sulęcina.

Mieszkamy przy ulicy Kochanowskiego po prawej stronie idąc od ulicy Poznańskiej i odwiedzając naszą ulicę można się wywrócić i zrobić sobie krzywdę, ponieważ chodniki są w bardzo złym stanie. Po lewej stronie jest ułożona kostka brukowa, a u nas chodniki jeszcze pamiętają komunę - komentuje pan Marcin.

Inny mieszkaniec z oburzeniem podkreśla, że mieszkają tutaj tacy sami ludzie po lewej i prawej stronie. Płacą takie same podatki. Burmistrz się nami nie interesuje, nie mówiąc o radnej Ewie Szczepańskiej, którą widzieliśmy tylko jak zachęcała do oddania głosu na nią i od tamtej pory nie była u swoich wyborców- z nerwami mówi mieszkanka prosząca o anonimowość. - W przyszłorocznych wyborach samorządowych nie damy się nabrać na obietnice - mówią z oburzeniem mieszkańcy ulicy Kochanowskiego.

Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart zapytany o ulicę Kochanowskiego powiedział naszej redakcji, że w planach jest budowa nowej sieci wodno-kanalizacyjnej w mieście i zmieni się także wygląd ulic i chodników. Pomysł bardzo dobry, ale mieszkańcy sądzą, że to kolejne obietnice przedwyborcze bez pokrycia.

Będziemy informować o dalszych działaniach na rzecz mieszkańców ul. Jana Kochanowskiego i nie tylko. A z tego co zrobili na rzecz miasta radni i włodarze Sulecina rozliczą ich mieszkańcy już jesienią 2018 roku podczas wyborów samorządowych. 

 • PUNKY REGGAE live 2020 w Sulęcinie

  PUNKY REGGAE live 2020 w Sulęcinie

  Ekipa PRlive oraz zespół FARBEN LEHRE serdecznie zapraszają na koncert w Sulęcinie, w ramach jubileuszowej trasy PUNKY REGGAE live 2020.

 • Uroczystość Wszystkich Świętych - Informacje o godzinach nabożeństw 2019

  Uroczystość Wszystkich Świętych - Informacje o godzinach nabożeństw 2019

  Informacje o nabożeństwach, które odbędą się 1 listopada br. na cmentarzach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

 • Kontrola drogowa zakończona zabezpieczeniem 70 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Kontrola drogowa zakończona zabezpieczeniem 70 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Na początku tygodnia policjanci z Sulęcina byli świadkami niebezpiecznej sytuacji na drodze. Kierujący osobową skodą nie ustąpił pierwszeństwa osobie, która znajdowała się na pasach. W efekcie, kobieta musiała cofnąć się na chodnik. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że prócz wykroczenia drogowego, 34-latek ma na sumieniu coś więcej, a dokładnie 70 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 • Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

  Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

  Tragiczna sobota nad wodą w Lubuskiem. Służby ratownicze dwa razy interweniowały przy zdarzeniach związanych z utonięciem. 

 • Litwin jechał hulajnogą po autostradzie A2, bo... zabrakło mu paliwa w aucie (FILM)

  Litwin jechał hulajnogą po autostradzie A2, bo... zabrakło mu paliwa w aucie (FILM)

  Kierowca podróżujący lubuskim odcinkiem autostrady A2 nagrał mężczyznę jadącego elektryczną hulajnogą pod prąd pasem awaryjnym. Okazało się, że był to obywatel Litwy, któremu zabrakło paliwa w busie.

 • Uciekał przed policją, wbiegł do lasu i udawał grzybiarza

  Uciekał przed policją, wbiegł do lasu i udawał grzybiarza

  Policjanci z sulęcińskiej drogówki podjęli pościg za kierowcą osobowej toyoty. Mężczyzna podczas ucieczki stwarzał rażące zagrożenie dla innych uczestników ruchu - „ścinał zakręty, wyprzedzał na skrzyżowaniu, jechał na tzw. „czołówkę” rozwijając niebezpieczną prędkość. Kierujący porzucił auto i uciekł do lasu. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów. Powodem jego nieodpowiedzialnego zachowania był fakt, że toyota, którą uciekał została skradziona w Niemczech. 24-latek został zatrzymany – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u