Kiściobranie z Kiściozjazdem czyli jak bawią się mieszkańcy Górzykowa (GALERIA ZDJĘĆ)

14 sierpień 2017
Autor:  Anna Lewandowska Zwiahel
Stowarzyszenie „Górzykowo Obrzańskie Winne Wzgórza" Kasia Bemben

12 sierpnia w małej wiosce Górzykowo koło Sulechowa odbyła się wielka impreza pod nazwą Kiściozjazdy.

Impreza już po raz trzeci organizowana jest przez Panią sołtys Bożenę Bykowską przy współpracy z radą sołecką oraz Stowarzyszeniem Obrzańskie Winne Wzgórza.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. Jak co roku imprezę rozpoczął zjazd na byle czym czyli zjazd pojazdów samodzielnie wykonanych po brukowanej drodze. W tej konkurencji zwyciężył Piotr Chodacki z Sulechowa na Motylu. Drugie miejsce zajął Bartosz Kuleczka z Nowego Światu na smoku a trzecie miejsce Łukasz Puczyłowski z Sulechowa na potworze z Obrzycy.

Dużym powodzeniem cieszył się również konkurs na wspaniały kapelusz, który poprowadził znany kabareciarz Dariusz Kamys. Dla dzieci i rodziców zorganizowano konkurs na łódkę z kory. Całe rodziny strugały dzielnie łajby by obserwować później spływ łódek Obrzycą.

Emocji nie było końca. Podczas imprezy odbyła się również degustacja lokalnych win między innymi z Winnicy Państwa Krojcig i Winnicy Pod Lipą Państwa Tyliszczaków. Na żywo gotował włoski mistrz kuchni Andrea Procopio. Imprezę uświetnił również pokaz tańca Samba Brasil grupy z Zielonej Góry. Jednocześnie odbywał się mini plener malarski. Grała muzyka na żywo.

Zapraszamy juz za rok.

Zdjęcia: Kasia Bemben za zgodą Stowarzyszenia „Górzykowo Obrzańskie Winne Wzgórza"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u