Uczniowie „Elektryka” wyróżnieni przez nowosolskiego Starostę

09 listopad 2017
Autor: 

Czterech uczniów CKZiU „Elektryk”, którzy w ostatnim czasie odnieśli największe sukcesy w konkursach, w różnych dziedzinach, gościło 30 października br. u Starosty Nowosolskiego Waldemara Wrześniaka.

W ten sposób Starosta chciał wyróżnić zdolnych uczniów i podziękować im za to, że poprzez udział w ogólnopolskich konkurach promują powiat nowosolski. Weronika Abracewicz, Elżbieta Kaliszewska, Przemysław Kalisz i Patryk Ciecierski otrzymali upominki i dyplomy. Prezent i podziękowania zostały skierowane również do Dyrektora „Elektryka” Grzegorza Königsberga i opiekuna Parlamentu Uczniowskiego Roberta Karpowicza za to, że szkole udało się uzyskać tytuł Ambasadora Parlamentu Europejskiego. Warto również wspomnieć, że Starosta otrzymał pismo z gratulacjami od Fundacji Banku Ochrony Środowiska, która była organizatorem konkursu na zaprojektowanie znaczka pocztowego. Oprócz podziękowań dla Elżbiety Kaliszewskiej i jej opiekunki Pani Anny Ziętek, są w nim również gratulacje dla uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Sandry Kliś i opiekunki Pani Doroty Jaskowicz. Praca Sandry również została wyróżniona w ww. konkursie.

Weronika Abracewicz – zakwalifikowała się do ścisłego finału drugiej edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tematem przewodnim konkursu w roku 2016/2017 był: „Zbrodnia i zagadka kryminalna w fantastycznych światach”. Jury konkursu miało do przeczytania około 500 prac. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 60 uczniów, których opowiadania wydrukowano w antologii wydanej przez UZ.

Elżbieta Kaliszewska – otrzymała wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim – plastycznym na samodzielne zaprojektowanie znaczka pocztowego do hasła „Czas na zdrowie”. Organizatorem konkursy była Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Przemysław Kalisz – wywalczył Brązowy medal Mistrzostw Europy w Kick Boxingu Kadetów i Juniorów w kategorii Full-Contact w wadze -57kg. Mistrzostwa odbyły się na początku września w Macedonii – Skopje.

Patryk Ciecierski – podczas Powiatowych Biegów Przełajowych w ramach eliminacji Lubuskiej Olimpiady Młodzieży na dystansie 2500 m uplasował się na pierwszym miejscu i awansował do finału wojewódzkiego. Finał rozegrał się 9 października 2017 r. na trasach wyznaczonych na „Kalinowych Polach” w Kalinowie, k/Niesulic w powiecie świebodzińskim. Patryk ponowie zajął pierwsze miejsce.

Źródło; Powiat Nowa Sól

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u