Rząd uruchamia kolejne szpitale tymczasowe. "Trzecia fala się rozpędza"

03 marzec 2021
Autor: 
Rząd uruchamia kolejne szpitale tymczasowe. "Trzecia fala się rozpędza" Fot. MZ

Rząd zdecydował o uruchomieniu szpitali tymczasowych w 9 województwach, w Polsce. W Lubuskiem będzie więcej łóżek. - Trzecia fala się rozpędza, mamy stałą tendencję wzrostową - podkreśla minister zdrowia Adam Niedzielski.

Liczba zakażeń koronawirusem zwiększa się z tygodnia na tydzień. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 698 nowych zakażeniach, w tym 387 w województwie lubuskim.

- Trzecia fala się rozpędza, mamy stałą tendencję wzrostową, dynamika absolutnie nie słabnie, mamy powielenie o ponad jedną trzecią przypadków z tygodnia na tydzień i co więcej to wszystko zaczyna już oddziaływać na infrastrukturę szpitalną - podkreślał podczas konferencji Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia.

Rząd uruchamia szpitale tymczasowe

Na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podjęto decyzję o uruchomieniu szpitali tymczasowych w 9 województwach na terenie Polski. Zmiana nastąpi też w województwie lubuskim.

- W wyniku rozmów baza łóżek w szpitalu tymczasowym w Zielonej Górze oraz w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim zostanie zwiększona. Działania zostaną podjęte jak najszybcie - informuje Lubuski Urząd Wojewódzki.

Przeczytaj też: Ewakuacja szkoły w Świdnicy koło Zielonej Góry. "Zgłoszenie o ładunku wybuchowym" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.