Amazon buduje ogromny magazyn w Świebodzinie. Zobacz, jak powstaje! (ZDJĘCIA)

03 marzec 2021
Amazon buduje ogromny magazyn w Świebodzinie Fot. Lubuskie.pl

W Świebodzinie powstaje ogromny magazyn Amazon. Pracę znajdzie w nim ponad tysiąc osób. Zobacz, jak powstaje wielki gigant.

Inwestycja powstaje na obrzeżach Świebodzina. To potężny obiekt o powierzchni 193 tysięcy metrów kwadratowych. Magazyn firmy Amazon, światowego lidera branży e-commerce, będzie największą tego typu budowlą w całym województwie lubuskim.

Zakończenie budowy magazynu planowane jest na jesień 2021 roku, natomiast pierwsze paczki mają wyjechać stąd już we wrześniu. W ciągu roku od otwarcia powstanie tu ponad tysiąc stałych miejsc pracy.

W środę, 3 marca, na zaproszenie burmistrza Świebodzina Tomasza Sielickiego i wykonawcy Panattoni Europe teren budowy odwiedzili marszałek Elżbieta Anna Polak, członek zarządu Marcin Jabłoński, poseł Waldemar Sługocki oraz radny wojewódzki Grzegorz Potęga.

Przeczytaj też: Ewakuacja szkoły w Świdnicy koło Zielonej Góry. "Zgłoszenie o ładunku wybuchowym" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u