Lockdown w Lubuskiem. Województwo zamknięte z powodu COVID-19

11 marzec 2021
Autor: 
Lockdown w Lubuskiem. Województwo zamknięte z powodu COVID-19 Fot. Adam Guz / KPRM

Rząd zaostrzył obostrzenia w województwie lubuskim. Lockdown oznacza m.in. zamknięcie hoteli, galerii handlowych i obiektów sportowych. Wszystko zacznie obowiązywać od poniedziałku.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił na specjalnej konferencji, że wprowadza lockdown w województwie lubuskim.

- Oznacza to zamknięcie hoteli i ograniczenie działalności galerii handlowych. Zamknięte zostaną kina, teatry, muzea oraz wszystkie obiekty sportowe, w tym baseny i sauny. Nauczanie w klasach 1-3 będzie odbywało się w trybie hybrydowym - mówił szef resortu zdrowia.

Nowe obostrzenia będą obowiązywały od poniedziałku. Lockdown potrwa planowo do 28 marca. Dodatkowo minister Adam Niedzielski poinformował, że do województwa lubuskiego trafią 4 miliony maseczek. Każdy z mieszkańców ma otrzymać przez samorządy po 4 maseczki.

Koronawirus w Lubuskiem

Przypomnijmy, w czwartek 11 marca, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że ostatniej doby w Lubuskiem odnotowano 632 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 21 osób.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Pili alkohol, a później zniszczyli 18 aut. Jeden z nich ma 16 lat (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u