Rząd przedłuża obostrzenia po świętach na blisko 2 tygodnie

07 kwiecień 2021
Autor: 
Rząd przedłuża obostrzenia po świętach Fot. Adam Guz / KPRM

Lockdown w Lubuskiem. Rząd przedłuża obostrzenia do 18 kwietnia.

Pod koniec marca z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej rządzący wprowadzili nowe obostrzenia przed świętami. Zamknięto m.in. szkoły i przedszkola, sklepy budowlane oraz salony fryzjerskie. Planowo obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia.

Dziś wiemy, że zakazy zostaną z nami na dłużej. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji prasowej, że rząd przedłużył obostrzenia do 18 kwietnia.

- Ostatnie wyniki, które dają pewną nadzieję, są jeszcze zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie. Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne w następnym tygodniu, dlatego podjęliśmy decyzję, że przedłużamy zasady bezpieczeństwa - mówił szef resortu zdrowia.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u