Ewakuacja 12 pacjentów ze szpitala w Skwierzynie! W akcji wojsko, policja i straż pożarna!

10 kwiecień 2021
Ewakuacja 12 pacjentów ze szpitala w Skwierzynie! W akcji wojsko, policja i straż pożarna! 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej/DWOT

Służby ewakuowały dziś 12 pacjentów ze szpitala w Skwierzynie. Akcja przebiegła sprawnie, pacjenci trafili do innych placówek medycznych.

W sobotę, 10 kwietnia, około południa ruszyła ewakuacja 12 pacjentów ze szpitala w Skwierzynie. Działania prowadzone były przez żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony oraz 11 Dywizji Kawalerii Pancernej przy wspołpracy z policją, strażą pożarną oraz pogotowiem ratunkowym. Powodem ewakuacji pacjentów jest bardzo trudna sytuacje pandemiczna w województwie lubuskim i duże obłożenie szpitali chorymi na korowawisrusa.

- Żołnierze ze 151 batalionu WOT ze Skwierzyny zajmowali się koordynacją akcji, przygotowaniem pacjentów do przewozu, umieszczeniem w kartkach oraz odbiorem w szpitalach docelowych i umieszczeniem pacjentów w salach. Działaliśmy w oparciu o 3 zespoły zadaniowe. Całą akcja wspierana była przez żołnierzy i karetki z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, policję, strażą pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Operacja przebiegła bardzo sprawnie i zajęła nam jedynie 40 minut. - tłumaczy ppor. Krysztof Ciupak, dowódca ewakuacji.

Źródło: kpt. Marcin MISIAK - 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.