Nadchodzą silne burze i porywy wiatru. Lokalnie powieje do 100 km/h!

20 maj 2022
Autor: 
Nadchodzą silne burze i porywy wiatru. Lokalnie powieje do 100 km/h! Redakcja/Archiwum

IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Alerty drugiego stopnia wydano dla całego województwa lubuskiego.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia II przed burzami. Niebezpieczna aura ma utrzymywać się od godziny 19:00 w piątek, 20 maja, aż do godziny 4 rano. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad. - czytamy w komunikacie IMGW.

Po burzach będzie mocno wiało

To nie koniec niepokojących prognoz pogody. Synoptycy wydali także ostrzeżenia II stopnia przed silny wiatrem, które zacznie obowiązywać chwilę po północy w sobotę, 21 maja. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu. - ostrzega IMGW. 

Do mieszkańców województwa lubuskiego wysłany został także alert RCB z ostrzeżeniem o możliwych przerwach w dostawie prądu. 

Czytaj także - Pościg w Zielonej Górze. Poszukiwany próbował uciec skuterem aż się przewrócił


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u