Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem

26 czerwiec 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem Redakcja

Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem oraz porywami wiatru do 90 km/h. Te pojawią się już w najbliższych godzinach.

Dziś nad Polskę nasuwa się od zachodu zatoka niżowa znad Północnego Atlantyku. Wraz z nią związany jest chłodny front z kłębiącymi się chmurami, które przyniosą opady deszczu, a nawet burze. O zjawiskach ostrzega już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 80, a punktowo do 90 kilometrów na godzinę. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent.

Synoptycy wydali dla lubuskiego ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia. Do tego poważniejszego zakwalifikowano powiat krośnieński, słubicki, sulęciński oraz gorzowski. Alerty ważne są od godziny 16:00 w poniedziałek, 26 czerwca, do godziny 1:00 we wtorek, 27 czerwca.

Burze już się zbliżają

Nad Niemcami powstał już rozległy układ burzowy, który kroczy w kierunku Polski. Prognozuje się, że strefa burz oraz opadów wkroczy na teren naszego kraju w godzinach późno popołudniowych.

Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności. W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami. Lepiej zabezpieczyć też wszystkie przedmioty, które mogą zostać poderwane przez wiatr.

Przeczytaj też: Seria pożarów w Gorzowie. Płonęły śmietniki. Policja zatrzymała podpalacza (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u