Szymon Hołownia w Zielonej Górze

06 październik 2023
Autor: 
Szymon Hołownia w Zielonej Górze

Szymon Hołownia przyjechał do Zielonej Góry, aby wesprzeć lubuskie struktury w wyborczych zmaganiach, przede wszystkim numer 1 na liście Trzeciej Drogi, czyli Maję Nowak oraz generała Mirosława Różańskiego.

Lider Polski 2050 Szymona Hołowni w bardzo ciepłych słowach opowiedział o lubuskiej liderce organizacji. Maja to konkretna kobieta ze społecznym zacięciem, zawsze jest blisko ludzi i do Sejmu idzie po to, aby właśnie rozwiązywać problemy zwykłych ludzi. Jestem pewien Mai, bo pracujemy od początku. Maja zna problemy najsłabszych, osób z niepełnosprawnością, kobiet. Jest wspaniałą mamą Tymka. Maja to typowa społecznika, założyła lodówkę społeczną w swojej miejscowości i systematycznie dba o jej napełnianie. Potrzebujemy takich kobiet w Sejmie! Od kilkunastu lat aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami w lubuskim. kampanię prowadzi na własnych zasadach, a jej wizytówki, z których wyrosną rośliny miododajne, stały się w lubuskim legendą. Hołownia wspomniał również, że jest dumny, że Mirosław Różański jest kandydatem paktu senackiego z ramienia Trzeciej Drogi. Zawsze mogłem na niego liczyć, jest mądrym, odpowiedzialnym, kompetentnym, a przede wszystkim dobrym człowiekiem i wspaniałym dowódcą. Każdy żołnierz poszedłby się za nim bić. Ludzie nie bali się powierzać mu swojego życia - mówił.

Szymon Hołownia przedstawił najważniejsze założenia programowe Trzeciej Drogi w tym Polski 2050 Szymona Hołowni, rozdziale Państwa i Kościoła, przyjaznych założeniach dla przedsiębiorców, wsparciu osób w podeszłym wieku. Podkreślił, że chce, żebyśmy nie czekali na wizytę u lekarza dłużej niż dwa miesiące, a jeśli tak się stanie, państwo powinno zwrócić pieniądze za prywatną wizytę. Ważne, by w każdej szkole był psycholog, a dla każdego dziecka ciepły posiłek, żeby uczniowie po podstawówce mówili płynnie po angielsku. Szymon Hołownia zapewnił, że wie jak to zrobić i skąd wziąć na realizację tych postulatów pieniądze.

Szymon Hołownia zwrócił się również do wyborców PiS, aby zachęcić ich do głosowania na Trzecią Drogę. Podkreślił, że nie będzie żadnej zemsty wobec zwykłych ludzi, dodał jednak, że należy rozliczyć to, co w rządach PiS-u jest złe. Powiedział również o planach stworzenia w Sejmie komisji, noszącej nazwę “Komisji Prawa i Sprawiedliwości” w której zostanie rozliczona każda najmniejsza rzecz. Padła również deklaracja, że gdy jego partia będzie rządziła, granica z Białorusią będzie szczelna, ale imigranci będą traktowani humanitarnie i zgodnie z konwencjami. Mówił również o konieczności reformy publicznych mediów.

Hołownia mówił również o tym, że Trzecia Droga to wyjście z polaryzacji, musiała powstać, byśmy odzyskali wolność i wybór. Bardzo pozytywnie wypowiadał się jednak o Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, komplementował również KOD, którego działacze rozbili namiot nieopodal. Podkreślał, że wzajemnie trzymają za siebie kciuki. Na zakończenie spotkania, na scenie mogli zaprezentować się wszyscy kandydaci Trzeciej Drogi z lubuskiej listy, rekomendowani przez Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Przed rozpoczęciem spotkania, Szymon Hołownia spacerował zielonogórskim deptakiem, chętnie rozmawiał, fotografował się z mieszkańcami i częstował ich lemoniadą, a także rozdawał ulotki Mai Nowak i Mirosława Różańskiego.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u