Skrzypczak, Pinior i Łozinski na spotkaniu KOD

17 czerwiec 2017

W sobotę, 17 czerwca lubuski KOD zorganizował spotkanie mieszkańców z gen. Waldemarem Skrzypczakiem, Józefem Piniorem oraz nowym przewodniczącym Zarządu Głównego KOD Krzysztofem Łozińskim.

Tematem przewodnim spotkania były NOWE WYZWANIA DLA BEZPIECZEŃSTWA POLSKI. Całość rozpoczął mini wykład gen. Skrzypczaka - dowódcą 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu, Dowódcą Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku w ramach IV zmiany PKW Irak oraz Dowódcą Wojsk Lądowych.

- Trzeba dobrze zidentyfikować zagrożenia - mówił generał Skrzypczak. - Sytuacja wokół Polski dynamicznie się zmienia i te zagrożenia kształtują się w różny sposób. Chyba niedoceniamy tego co się dzieje wokół Polski i Europy. To co się dzieje między innymi na południu Europy, w północnej Afryce, na Bliskim Wschodzie, tego co sie dzieje również w Azji. To nie tylko zagrożenie militarne ale również ekonomiczne i wynikajace z migracji ludności, nie tylko z Bliskiego Wschodu.

Następnie głos zabrał Józef Pinior - polski polityk i nauczyciel akademicki, działacz opozycji w PRL, od 2004 do 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego, senator VIII kadencji. Pinior mówił, że największe zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski to rządy Prawa i Sprawiedliwości.

- Mamy wielkiego prezydenta Francji, Emmanuela Macron który chce większej integracji - kontynuował senator. - Polska powinna być razem z Francja i Niemcami w twardym rdzeniu Unii Europejskiej. Unia Europejska i NATO gwarantuje bezpieczeństwo Polski. Nasza pozycja w NATO jest tym bardziej silniejsza im lepsze są nasze relacje z krajami UE, dlatego my jako obywatele musimy się sprzeciwstawić temu niszczeniu polityki polskiej. Niszczeniu polskiej polityki zagranicznej. Temu, żeby Polska nie wylądowała w Europie wschodniej w obecnej sytuacji geopolitycznej.

Ostatnim prelegentem był przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji - Krzysztof Łoziński.

- Dziś mówimy o zagrożeniach typu militarnego - informował Łoziński. - Mamy zagrożenie ze strony Rosji oraz bardzo duże zagrożenie ze strony polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej - pana Macierewicza, który niszczy polską armię w sposób okropny. Buduje nikomu nie potrzebną formacje, na którą wydaje strasznie duże pieniądze. Jest mi żal tych ludzi, tych którzy wstępują  do obrony terytorialnej, ponieważ podczas konfliktu zbrojnego oni mogą tylko zostać zabici, nie zadając żadnych strat stronie przeciwnej. Oni nie mają żadnych szkoleń, nie są przygotowywani, to jest budowanie bojówek do celów wewnętrznych. Rząd doprowadza do wyprowadzenia Polski z NATO. Jest bardzo duże niebezpieczeństwo dla niepodleglości polskiej ze strony rządu. Kaczynski nie rozumie polityki i historii. Myśli, że politykę i historię tworzą spiski. On nigdzie nie był na świecie, nie zna jezyków, nie ma żadnych kontaktów zagranicznych. Nawet nie wie jak Polska wygląda bo od 20-paru lat nie chodził po ulicy. Nie był w kinie, restauracji, sklepie. Nie jeździ tramwajem, autobusem czy taksówką.

Kończąc Łoziński dodał, że KOD musi odzyskać czystą, uczciwą twarz i dobrą opinie.

- Jeśli tego nie zrobimy to polegniemy - kontynuował przewodniczący. - W wyborach samorzadowych będziemy wspierać poszczególne osoby. Własnych list nie bedziemy tworzyć.

Na spotkaniu zebrało sie kilkadziesiąt osób.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u