Bądź bezpieczny za granicą

04 sierpień 2016
Autor: 

Wyjeżdżacie na wakacje za granicą? Pamiętajcie o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Karta wydawana jest w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia. W Zielonej Górze taką kartę dostaniemy „od ręki”, podobnie w Gorzowie. Wystarczy wypełnić wniosek, który jest dostępny na miejscu. Pracownik NFZ sprawdza w systemie czy jesteśmy ubezpieczeni oraz w jakiej formie i zależności od tego otrzymujemy kartę na określony czas. Emeryci i renciści mogą otrzymać taką kartę na 5 lat. Osoby zatrudnione, rolnicy i studenci otrzymają EKUZ na 6 miesięcy, a osoby bezrobotne, zarejestrowane w PUP na 2 miesiące.

Karata taka upoważnia nas do bezpłatnej opieki zdrowotnej na terenia krajów Unii Europejskiej. Wnioski o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego znajdują się na stronie internetowej NFZ, ale są również dostępne na miejscu w oddziałach NFZ w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolski. Należy pamiętać, żeby przy składaniu wniosku mieć przy sobie dowód osobisty.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.