Trzciel: Rusza budowa ronda za 11 milionów. Będzie lepsze połączenie z autostradą A2

03 czerwiec 2021
Autor: 
Trzciel: Rusza budowa ronda za 11 milionów Fot. GDDKiA

Budowa ronda w Trzcielu rozpoczęta. Skrzyżowanie połączy DK92 z powstającą obwodnicą i skomunikuje drogi z węzłem autostrady A2. Koszt? 11 milionów złotych.

Firma Strabag przejęła już plac budowy na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Trzciel koło Międzyrzecza. Drogowcy wybudują rondo, które połączy DK92 z planowaną obwodnicą Trzciela, która ma wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta.

- Nowe rondo połączy krajową "92" relacji Świecko - Poznań, poprzez planowaną obwodnicę, z autostradą A2 na węźle "Trzciel" oraz z drogą powiatową do miasta Trzciel. Pozwoli to na bezpieczniejsze i płynniejsze poruszanie się w obrębie skrzyżowania - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Zakres inwestycji oprócz budowy ronda obejmuje m.in. wykonanie oświetlenia drogowego i oznakowania pionowego oraz poziomego, a także elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pojawią się również nowe nasadzenia.

Prace drogowe mają zakończyć się do końca listopada 2021 roku. Przebudowa jest konsekwencją czterostronnego porozumienia. Umowę zawarł Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Powiat Międzyrzecki, Gmina Trzciel i GDDKiA Zielona Góra.

Przeczytaj też: Lasy Państwowe walczą ze szkodnikami. Pomogli piloci z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u