Jedziesz do Niemiec? Musisz być zaszczepiony lub mieć negatywny wynik testu. Są też wyjątki

30 lipiec 2021
Autor: 
Nowe zasady wjazdu do Niemiec Redakcja

Nowe zasady wjazdu do Niemiec. Od 1 sierpnia musisz być zaszczepiony lub być ozdrowieńcem. Inaczej trzeba posiadać test z negatywnym wynikiem. Są jednak wyjątki.

Niemiecki rząd zaostrza zasady przekraczania granicy. Od niedzieli, 1 sierpnia, z Polski do Niemiec bezproblemowo pojedziesz tylko, gdy jesteś zaszczepiony lub zostałeś ozdrowieńcem. Reszta osób będzie musiała mieć negatywny wynik testu. Reguły dotyczą wszystkich osób mających powyżej 12 lat.

W rozporządzeniu uwzględniono jednak wyjątki. Uczniowie, pracownicy transgraniczni oraz osoby przewożące zawodowo osoby lub towary nie będą musiały mieć testów. Identycznie ma się to do osób przekraczających granicę w ramach małego ruchu przygranicznego do 24 godzin.

Rząd Niemiec nie planuje kontroli na granicach. Te mają odbywać się wyrywkowo.

Przeczytaj też: Sterowiec Goodyear Blimp przeleci nad Lubuskiem. Jest największy na świecie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u