Już wkrótce remont ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze. Będzie przebudowa wiaduktu

29 sierpień 2021
Autor: 
Już wkrótce remont ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze Redakcja/archiwum

W Zielonej Górze znów będą korki. Zbliża się remont ulicy Zjednoczenia. Prace obejmą cały odcinek od wiaduktu aż do ronda PCK.

Urząd Miasta Zielona Góra ogłosił już przetarg na remont ulicy Zjednoczenia. Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni, budowę ciągów rowerowych oraz wymianę krawężników. Ponadto zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa, a oświetlenie drogowe zostanie przebudowane. To wszystko na odcinku od wiaduktu do ronda PCK.

Jednocześnie prace będą odbywać się na samym wiadukcie. Tutaj wykonawca dokona potrzebnych prac rozbiórkowych i robót ziemnych, aby później wymienić nawierzchnię, naprawić powierzchnie betonowe i żelbetowe oraz zamontować elementy odwodnienia.

Magistrat czeka na oferty wykonawców do 29 września. Później wybrana firma będzie miała rok na wykonanie wszystkich prac. Jak podkreślał w maju prezydent miasta Janusz Kubicki, miasto może przeznaczyć na inwestycję 11 milionów złotych, z czego 6 pochodzi z rządowej dotacji.

Przeczytaj też: Protest ratowników medycznych w Sulechowie. "Pracujemy nawet 400 godzin, aby godnie żyć"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u