IV Marsz Równości przeszedł ulicami Zielonej Góry [FOTORELACJA]

29 sierpień 2021
IV Marsz Równości przeszedł ulicami Zielonej Góry Redakcja

Głównymi ulicami Zielonej Góry przeszedł IV Marsz Równości. To kolejny tego typu marsz w historii miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z całego województwa.

W niedzielę, 29 sierpnia o godzinie 13 z Placu Bohaterów Westerplatte w Zielonej Górze wyruszył kolorowy Marsz Równości organizowany przez Instytut Równości, Lubuski Strajk Kobiet oraz Młodą Lewicę. Patronat nad wydarzeniem objęła także marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Dalsza część artykułu pod reklamą

Trasa liczyła blisko 4 kilometry i przebiegała przez główne ulice Zielonej Góry. Marsz Równości zakończył się w Parku Praw Kobiet przy ulicy Partyzantów, gdzie zorganizowany został piknik z różnymi atrakcjami.

W wydarzeniu udział wzięło kilkaset osób. Nie doszło też do żadnych groźnych incydentów a cała impreza przebiegła bez zakłóceń.

Przeczytaj też: Policyjny śmigłowiec w zielonogórskim szpitalu. Przyleciał po serce do przeszczepu!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u