Zielona Góra: Koniec darmowych przejazdów MZK dla uchodźców z Ukrainy

18 sierpień 2022
Autor: 
Zielona Góra: Koniec darmowych przejazdów MZK dla uchodźców z Ukrainy Redakcja/Archiwum

Prezydent Zielonej Góry uchyla zarządzenie przyznające prawo do bezpłatnych przejazdów uchodźcom z Ukrainy. 

Kilka miesięcy temu Rosja zaatakowała Ukrainę. Miliony osób postanowiły uciekać ze swojego kraju w obawie o życie oraz zdrowie. Ponad pięć milionów obywateli Ukrainy skierowało się do Polski, gdzie otrzymali nieocenioną pomoc oraz wsparcie od wolontariuszy. Ruszyła także relokacja uchodźców w Polsce, kilka tysięcy z nich trafiło do Zielonej Góry.

Decyzją Janusza Kubickiego uchodźcy z Ukrainy od 3 marca 2022 roku otrzymali możliwość bezpłatnych przejazdów autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji. Po ponad 5 miesiącach decyzja ta została uchylona. 

W związku z powyższym od 22 sierpnia uchodźcy z Ukrainy mają obowiązek zakupu biletu na przejazd środkami komunikacji miejskiej - czytamy w komunikacie na stronie MZK w Zielonej Górze. 

MZK Zielona Góra - bilety

  • Bilety jednorazowe w strefie A (miasto Zielona Góra) kosztują: normalny - 3 zł; ulgowy - 1,50 zł;
  • Bilety jednorazowe w strefie B (gmina Zabór) kosztują: normalny - 3,40 zł; ulgowy - 1,70 zł;
  • Bilety jednorazowe w strefie A i B kosztują: normalny - 4,40 zł; ulgowy - 2,20 zł;

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w Zielonej Górze przysługują m.in. dzieciom do 7 roku życia, uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych do końca roku szkolnego, w którym uczeń kończy 20 roku życia, osobom, które ukończyły 70 lat oraz innym osobom wymienionym w regulaminie. 

Czytaj także - Pięciu pijanych kierowców ciężarówek zatrzymanych na S3 pod Zieloną Górą!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u