Pięciu pijanych kierowców ciężarówek zatrzymanych na S3 pod Zieloną Górą!

18 sierpień 2022
Autor: 
Pięciu pijanych kierowców ciężarówek zatrzymanych na S3 pod Zieloną Górą! Lubuska Policja

Pijani kierowcy siadają za sterami wielotonowego pojazdu i ruszają w trasę stwarzając śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Podczas jednego dnia kontroli na S3 pod Zieloną Górą wpadło pięciu pijanych kierowców!

Zielonogórscy policjanci z wydziału ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego na trasie S3 pod Zieloną Górą przeprowadzili kontrole stanu trzeźwości kierowców samochodów ciężarowych.

- Wyniki negatywnie zaskoczyły funkcjonariuszy i świadczą o tym, że takie kontrole są niezbędne i muszą być organizowane częściej. - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Kontrola trzeźwości S3

Podczas jednego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali pojazdami będąc w stanie po użyciu alkoholu, czyli mieli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie działań wpadło także trzech nietrzeźwych kierowców.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 44-latek, który miał w organizmie niemal promil alkoholu. Policjantom tłumaczył, że przed wyjazdem badał stan trzeźwości na swoim prywatnym urządzeniu, które wykazało, że jest trzeźwy. - dodaje Stanisławska. 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, dodatkowo kierowcy zawodowi otrzymują także minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie grzywny, a także z uwagi na powyższe tracą pracę. Niestety to wciąż nie odstrasza przed jazdą po alkoholu! 

Czytaj także - Nocny pościg ulicami Zielonej Góry. 43-latek uciekał, bo był naćpany! (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u