Spalony słup oświetleniowy na W69 będzie naprawiony. Koszt? Blisko 2 miliony złotych!

21 październik 2022
Autor: 
Spalony słup oświetleniowy na W69 będzie naprawiony. Koszt? Blisko 2 miliony złotych! Fot. NewsLubuski.pl/Janusz Kubicki/Facebook

Spalony w zeszłym roku słup oświetleniowy na stadionie żużlowym w Zielonej Górze będzie naprawiony. Koszt naprawy wyniesie 1,8 miliona złotych!

W poniedziałek, 2 sierpnia 2021 roku podczas 14. biegu meczu żużlowego Falubaz Zielona Góra vs Unia Leszno na stadionie żużlowym przy ulicy Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze doszło do awarii w jednym z czterech słupów oświetleniowych. Prawdopodobnie w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej doszło do zapłonu wewnątrz słupa. Na miejscu przez kilka godzin pracowali strażacy.

Niestety w wyniku pożaru wiele elementów znajdujących się wewnątrz słupa uległo zniszczeniu lub zostało poważnie uszkodzonych. Po ugaszeniu pożaru ruszyły oględziny, które wykazały, że niezbędny jest generalny remont instalacji elektrycznej. Prace naprawcze miały rozpocząć się w maju jednak to uniemożliwiłoby organizację zawodów oraz treningów. 

Miasto rozpisało przetarg na naprawę

Dopiero przy trzecim przetargu udało się wyłonić wykonawcę blisko dwumilionowej inwestycji. Wybrana została firma Harpex z Bytomia. Uszkodzony słup ma 44 metry wysokości oraz waży 11 ton. Wewnątrz słupa znajdują się ponad 3 kilometry kabli, które wymagają wymiany.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce wyremontowany słup wróci na swoje miejsce. Firma ma czas do końca roku na to, aby wszystko zrobić. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą, to oświetlenie jeszcze w tym roku będzie sprawne - pisze Janusz Kubicki, Prezydent Zielonej Góry. 

Czytaj także - Mama dwójki dzieci z Zielonej Góry walczy z poważną wadą serca. Możesz pomóc!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u