Rondo na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim już skończone. Kosztowało ponad 7,5 miliona (ZDJĘCIA)

22 październik 2022
Autor: 
Rondo na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim już skończone Fot. GDDKiA Zielona Góra

Rondo na drodze krajowej nr 27 w Nowogrodzie Bobrzańskim zostało w pełni ukończone. Inwestycja za ponad 7,5 miliona złotych ma poprawić bezpieczeństwo.

Rondo w Nowogrodzie Bobrzańskim powstało na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 27 z drogą wojewódzką nr 288. Pierwsze prace przy jego budowie ruszyły na początku września 2021 roku. Pierwotnie wszystkie roboty miały zakończyć się w lipcu 2022, ale drogowcy zdołali ukończyć je dopiero w ostatnich dniach.

- Zakończyły się prace związane z przebudową skrzyżowania DK27 z DW288. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu i płynności na skrzyżowaniu - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Inwestycja za ponad 7,5 miliona złotych

Pracami na krajowej "27" zajmowało się Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt z Krosna Odrzańskiego. Przedsięwzięcie oprócz budowy samego ronda obejmowało też między innymi montaż nowego oznakowania i oświetlenia, budowę zjazdów indywidualnych na dwie działki oraz rekultywację terenu po rozbiórkach istniejących odcinków dróg.

Budowa ronda pochłonęła przeszło 7,5 miliona złotych. Jak podkreślają drogowcy z GDDKiA Zielona Góra, główną korzyścią ze zrealizowania rozbudowy jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez poprawę rozpoznawalności skrzyżowania oraz umożliwienie bezpiecznego włączenia się do ruchu dla pojazdów poruszających się drogą wojewódzką.

Jak powstawało rondo? Poniżej publikujemy zdjęcia przed, w trakcie i po przebudowie.

Przeczytaj też: Dym nad Elektrociepłownią w Zielonej Górze. Strażacy ćwiczyli na terenie zakładu (ZDJĘCIA)

Fot. NewsLubuski.pl, GDDKiA Zielona Góra


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u