W Kożuchowie szykuje się wielkie morsowanie. Wszystko dla dzieci chorych na nowotwór

26 listopad 2022
Autor: 
W Kożuchowie szykuje się wielkie morsowanie. Wszystko dla dzieci

Przed nami wielkie morsowanie na "Gliniankach" w Kożuchowie. Akcja będzie połączona ze zbiórką zabawek i artykułów szkolnych dla dzieci chorych na nowotwór.

To morsowanie będzie zdecydowanie jednym z najbardziej gorących. Już jutro, 27 listopada, o godzinie 14:00 na "Gliniankach" w Kożuchowie wszyscy chętni wejdą do zimnej wody. To wszystko w szczytnym celu, aby pomóc dzieciom i młodzieży onkologicznej ze szpitala Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Oczywiście przed samym morsowaniem obowiązkowo odbędzie się rozgrzewka. Tą przeprowadzi Agnieszka Ławniczek, instruktor aerobiku. Swój udział w akcji zapowiedziało już sporo osób, w tym między innymi policjanci z Nowej Soli.

- Stróże prawa są szczególnie wrażliwi, gdy pomoc dotyczy dzieci. Nie zastanawiali się ani chwili i przyłączyli się do akcji, której organizatorką jest wolontariuszka Ewelina Wawrzyńczyk. Mundurowi zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zbiórce pod nazwą "Pomaganie przez Morsowanie" - podkreśla mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Okno Życia Zielona Góra. Dziś trafił tam miesięczny chłopiec ...

Zbiórka dla dzieci - co można przynieść?

Każdy chętny może wziąć ze sobą zabawki lub artykuły szkolne. Jest tylko jedna uwaga. Muszą być one nowe, bo jak tłumaczą organizatorzy, wszystko po to, aby nie narażać chorych dzieci na niepotrzebne bakterie. Zebrane przedmioty zostaną przekazane dla szpitala Przylądek Nadziei już w grudniu.

- Po szczytnym morsowaniu odbędzie się wspólne ognisko ze słodkim poczęstunkiem - dodaje mł. asp. Sęczkowska.

Przeczytaj też: Osobówka wypadła z drogi koło Zielonej Góry. Kierująca zjeżdżała z ronda (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u