Zielona Góra: Leśnicy dali miastu choinkę na święta. Kubicki: "takie drzewko to tragedia"

02 grudzień 2022
Autor: 
Zielona Góra: Leśnicy dali miastu choinkę na święta. Kubicki: "takie drzewko to tragedia" RDLP/Screen FB Janusz Kubicki

Szósty raz zielonogórzanie otrzymali w prezencie od leśników choinkę, która ma zdobić deptak. Niestety tym razem z powodu drzewka rozpętała się prawdziwa burza!

W czwartek, 1 grudnia specjalnym transportem i w eskorcie policji do Zielonej Góry przyjechał 15-metrowy świerk. Drzewo zostało wyhodowane bez grama nawozu na terenie dawnej plantacji choinkowej w leśnictwie Nowy Dwór. Jest to dar Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze dla mieszkańców miasta na święta Bożego Narodzenia. Taki dar zielonogórzanie otrzymali już szósty raz. Drzewko niestety jeszcze przed ozdobieniem wywołało masę negatywnych emocji - komenatrz w tej sprawie wyraził też włodarz miasta Janusz Kubicki.

Janusz Kubicki o podarowanej miastu choince

Prezydent Zielonej Góry skomentował na swoim profilu w mediach społecznościowych wygląd 15-metrowego świerka. - Byłem dziś zobaczyć choinkę no i... i powiem łał. Ja wiem ze kryzys ale bez przesady. Jest decyzja o wymianie takie drzewko to tragedia. Nie wiem jak Wy ale ja takiego drzewka nie chce na Deptaku (pisownia oryginalna - red.) - czytamy w poście Janusza Kubickiego na Facebooku. 

Wpis prezydenta wywołał masę negatywnych komentarzy. - Kto to w ogóle wyciął z lasu.Sory ale chyba niespełna rozumu (pisownia oryginalna - red.) - napisała Pani Renata. - Łoooo matko cóż to za kij ? Hmm tragedia - dodaje Pani Joanna. To tylko część mniej wulgarnych opinii na temat drzewka, które zielonogórzanie otrzymali w prezencie.

Prócz negatywnych komentarzy pojawiły się też pozytywne opinie. - Drzewko jest piękne.... Czy wszystko musi być idealne??? - pisze Pani Joanna. - Biedne drzewko niczemu nie jest winne, jak się przyozdobi to będzie piękne. Ważny klimat świąteczny, a nie przepych i idealizm - napisała Pani Magda.

Co na to leśnicy?

Dziękujemy za dostarczenie nam ogromnej dawki humoru - czytamy w komunikacie RDLP w Zielonej Górze. Leśnicy postanowili przekazać garść szczegółowej wiedzy dotyczącej prawdziwej choinki prosto z lasu. Poniżej przedstawiamy to w punktach:

 • Nie zużyliśmy do jej wyhodowania ani grama nawozu,
 • Do jej wzrostu potrzebna była energia - ale tylko słoneczna,
 • Drzewko było nawodnione jedynie wodą gruntową i opadową – nie trzeba było go podlewać,
 • Nie musieliśmy zatrudnić ogrodnika, który musiałby ją co roku przycinać i pielęgnować,
 • Służyła zwierzętom za schronienie,
 • Dostarczyła nam tlen,
 • Poprzez mikoryzę pomagała grzybom w rozwoju,
 • Przez 30 lat swojego wzrostu ta prawdziwie ekologiczna choinka wzbogacała ściółkę w lesie,
 •  A kiedy spełniła już swoją niesamowitą rolę w przyrodzie... TEN akurat świerk mógł zostać wycięty – to nie konkurs na TOP CHOINKĘ i nie wybraliśmy idealnie najpiękniejszej, tylko taką, którą już można było wyciąć,
 •  Teraz drzewko stało się surowcem – dostarczy radość (niektórym powód do heheszków, co też jest super),
 • Na koniec świerk powróci do natury – w postaci zrębków i surowca dla stolarza – z pewnością i tym razem zrobimy z niej coś ekstra pożytecznego,

Czytaj także - Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa na wyjeździe z Suzuki Arka Gdynia!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u