Nie wyrzucaj jedzenia! W Zielonej Górze możesz zostawić je w jadłodzielni! (ZDJĘCIA)

26 grudzień 2022
Autor: 
Nie wyrzucaj jedzenia! W Zielonej Górze możesz zostawić je w jadłodzielni! Redakcja

Podziel się nadmiarową ilością jedzenia. W Zielonej Górze możesz zostawić je w specjalnych jadłodzielniach!

W okresie Świąt Bożego Narodzenia stoły w wielu domach dosłownie uginają się pod nadmiarem potrwa. Niestety nie zawsze udaje się zjeść wszystkie przygotowane posiłki i znaczna ich część ląduje w koszu. Zamiast wyrzucać, możemy podzielić się jedzeniem z potrzebującymi. Gdzie możemy przekazać nadmiar potraw?

Jadłodzielnia w Zielonej Górze

W Zielonej Górze funkcjonują obecnie dwie jadłodzielnie, w których można zostawić zdatne do spożycia posiłki. Specjalna szafa podzielona została na dwie części. W jednej można zostawiać posiłki, które nie wymagają przechowywania w niskich temperaturach. W drugiej części znajduje się lodówka. Dodatkowo jedna dolna półka została przeznaczona na posiłki dla zwierzaków. 

Pamiętajmy jednak, że zostawiając posiłki w jadłodzielni musimy je odpowiednio przygotować - zapakujmy je w szczelne opakowanie, na którym opiszemy m.in. datę przyrządzenia posiłku. Przynośmy takie produkty, które sami moglibyśmy zjeść. Nie przynośmy m.in. surowych mięs, produktów zawierających surowe jaja, wyrobów niepasteryzowanych. 

W Zielonej Górze znajdują się dwie jadłodzielnie przy ulicach: Moniuszki 35 i Zacisze 24. 

Czytaj także - Nowa Sól: Tragiczny pożar w mieszkaniu. Dwie osoby nie żyją. Co tam się stało? (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u