Będzie nowy monitoring w Żaganiu. Wiemy, gdzie pojawią się kamery

08 marzec 2023
Autor: 
Nowy monitoring w Żaganiu. Wiemy, gdzie pojawią się kamery Fot. UM Żagań, Redakcja

Żagań będzie miał monitoring z prawdziwego zdarzenia. W mieście staną 33 nowe kamery. Inwestycja wyniesie blisko 2 miliony złotych.

Czy w Żaganiu będzie bezpieczniej? Już wkrótce w mieście pojawią się nowe kamery monitoringu. Łącznie zamontowanych ma zostać przeszło 30 kamer. Burmistrz Andrzej Katarzyniec podpisał już umowę na realizację zadania.

- Przedmiot umowy obejmuje wykonanie projektu, modernizację i budowę, wykonanie "pod klucz" opartego na technologii IP systemu monitoringu wizyjnego, w tym dostawę urządzeń i materiałów, jak również montaż i uruchomienie monitoringu na terenie miasta - informuje Urząd Miasta Żagań.

Budowa monitoringu z prawdziwego zdarzenia pochłonie ponad 1,96 miliona złotych. Co ważne miasto nie chce na tym poprzestawać. Planowane są już kolejne etapy modernizacji systemu monitoringu, w tym przede wszystkim dokładanie nowych kamer.

Monitoring Żagań - gdzie staną kamery?

Miejsca, w których powinny pojawić się kamery, wskazywali między innymi policjanci z Żagania. I tak staną one w miejscach najbardziej newralgicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa oraz miejscach, gdzie znajdują się obiekty cenne dla miasta. Wraz z kamerami powstanie także centrum monitoringu, które docelowo ma znaleźć się w pałacyku przy ulicy Jana Pawła II. Podgląd do kamer będzie miał oczywiście dyżurny policji i strażnicy miejscy.

Gdzie staną kamery w Żaganiu? Tutaj postawiono, chociażby na monitorowanie dróg, więc staną one m.in. na rondzie łączącym ul. Jana Pawła II z ul. Ratuszową, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z ul. Żarską oraz na rondzie z ul. Kożuchowską i Nowogródzką. Ponadto cztery kamery zamontowane zostaną w rejonie bulwaru Szarych Szeregów, jedna w pobliżu basenu miejskiego, natomiast kolejne trafią na teren Pałacu Książęcego. To oczywiście nie koniec, zdjęcia z dokładnymi lokalizacjami zamieszczamy poniżej.

Inwestycję realizuje firma NEO TECHNIK z Wrocławia. Wykonawca powinien zrealizować całe zadanie w ciągu 14 miesięcy, czyli maksymalnie do maja 2024 roku.

Przeczytaj też: Pożar w Świebodzinie. Płonął budynek. W środku był uwięziony mężczyzna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u