Zatonie. Iluminacje świąteczne w Parku Książęcym. Godziny otwarcia, parkingi

04 grudzień 2023
Park iluminacji w Zatoniu Redakcja

Iluminacje świątecznie w Zatoniu cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Zielonej Góry oraz turystów. Rozświetlone fontanny, kolorowe łabędzie i przepiękny paw - to tylko część "baśniowego Zatonia". Sprawdź, jakie są godziny otwarcia, ile kosztują bilety oraz gdzie są miejsca parkingowe.

Park Książęcy w Zatoniu przyciąga tłumy mieszkańców Zielonej Góry oraz turystów za sprawą parku iluminacji "baśniowe Zatonie". Na terenie kilkudziesięciu hektarów pojawiły się instalacje artystyczne, które każdej nocy rozświetlają się tysiącami kolorów. Możemy podziwiać przepiękne łabędzie, dumnego pawia oraz rozświetlone fontanny. Na drzewach dopatrzymy się też kolorowych wiewiórek.

Zatonie iluminacje 2023 - godziny otwarcia, bilety

"Baśniowe Zatonie" to wystawa sezonowa, która będzie uruchamiana codziennie do końca lutego 2024 roku. Iluminacje świątecznie w Zatoniu będą włączane przez cały tydzień w godzinach od 16:00 do 21:00. Wstęp na teren parku jest bezpłatny, podziwianie wystawy również nie wymaga zakupu biletu.

Iluminacje Zatonie 2023 - parking

Park Książęcy w Zatoniu rozciąga się na powierzchni ponad 50 hektarów i jest zlokalizowany około 12 kilometrów od ścisłego centrum Zielonej Góry. Do Zatonia możemy dojechać komunikacją miejską lub prywatnym samochodem. Jeśli zdecydujemy się na ten drugi środek transportu, wówczas warto zapoznać się z dostępnymi parkingami. 

W Zatoniu do dyspozycji zwiedzających przygotowano cztery parkingi. Trzy z nich znajdują się bezpośrednio przy Parku, natomiast jeden jest oddalony o około 1,5 kilometra. Poniżej przedstawiamy listę parkingów w Parku Książęcym w Zatoniu:

  • Parking przy Punkcie Informacji Turystycznej na ul. Zatonie - Księżnej Doroty 3,
  • Parking wzdłuż ul. Zatonie - Księżnej Doroty (droga w kierunku Niedoradza),
  • Parking przy ul. Zatonie - Strumykowa,
  • Parking przy boisku piłkarskim przy ul. Zatonie - Różana (1,5 km od Parku),


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u