Gruzin wpadł na granicy. Ze sobą miał dwa prawa jazdy (ZDJĘCIA)

04 grudzień 2023
Autor: 
Gruzin wpadł na granicy. Ze sobą miał dwa prawa jazdy Fot. NOSG

Granica Świecko. Straż Graniczna zatrzymała auto, w którym jechało dwóch obywateli Gruzji. Kierowca miał fałszywe prawo jazdy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Polsko-Niemieckiej Wspólnej Placówki w Świecku codziennie kontrolują pojazdy na granicy. Ostatnio na autostradzie A2 zatrzymali oni do kontroli samochód osobowy marki Mazda, który jechał w stronę Niemiec.

- Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Gruzji w wieku 40 i 47 lat - informuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Kierowca miał fałszywe prawo jazdy

W trakcie kontroli na jaw wyszło, że 40-letni kierowca był w Polsce wbrew przepisom, bo przeterminował swój pobyt na terytorium państw strefy Schengen. To jednak nie wszystko. Mężczyzna miał przy sobie dwa rumuńskie prawa jazdy. Te od razu wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do ich autentyczności.

- Okazało się, że są to podrobione na wzór autentycznych rumuńskie blankiety prawa jazdy, wystawione na dane osobowe 40-latka oraz innej osoby. Obywatela Gruzji zatrzymano i przedstawiono zarzut czynienia przygotowań do użycia podrobionych dokumentów jako autentycznych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze grzywny - informuje por. SG Biskupik.

Jak przekazują mundurowi, 40-latek złożył wniosek o pobyt czasowy we Francji. W związku z tym pouczono go o konieczności niezwłocznego powrotu do kraju, gdzie posiada prawo do pobytu.

Pasażer również z problemami

Funkcjonariusze sprawdzili także 47-letniego pasażera. Kontrola legalności pobytu wykazała, że mężczyzna ubiega się o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce, ale nie powinien w tym czasie opuszczać jej terytorium. I tak cudzoziemiec został zatrzymany oraz pouczony za nielegalne przekroczenie granicy.

Wobec mężczyzny wydana została decyzja o zobowiązaniu do powrotu. Orzeczono w niej zakaz ponownego wjazdu do Polski oraz innych państw obszaru Schengen przez okres 6 miesięcy.

Przeczytaj też: Policjanci szukają tego mężczyzny. Rozpoznajesz go?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u