Mikołaj będzie jeździł autobusem. Zobacz, gdzie go spotkasz

05 grudzień 2023
Autor: 
Mikołaj będzie jeździł autobusem. Zobacz, gdzie go spotkasz Fot. MZK Zielona Góra

Mikołaj w autobusie to już tradycja w Zielonej Górze. Świąteczny autobus wyjedzie w trasę 6 grudnia. Wiemy, jak będzie jechał.

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze wraz ze sponsorami corocznie organizuje akcję "Mikołaj w autobusie". Ta tradycja trwa już od 1991 roku i cały czas cieszy się sporym zainteresowaniem. Nie inaczej będzie teraz. Już w środę, 6 grudnia, na ulice miasta wyjedzie specjalny, świąteczny autobus.

Sam autobus to jedno, ale tego dnia pojazdem będzie kierował sam Święty Mikołaj. Dla chętnych będą słodycze i drobne podarunki. Otrzymają je zarówno najmłodsi, ale też ci nieco starsi. Dodatkowo każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.

MZK Zielona Góra na Mikołajki 2023. Jak pojedzie specjalny autobus?

Na trasie mikołajkowego autobusu znalazło się dziewięć przystanków. Trasa zacznie się na osiedlu Zacisze, następnie będzie pętla na Zawadzkiego "Zośki", przystanek Palmiarnia przy Focus Mall, osiedle Pomorskie oraz Centrum Przesiadkowe. Dalej autobus pojedzie na Bohaterów Westerplatte, stanie na zatoce przy Filharmonii Zielonogórskiej, odwiedzi osiedle Czarkowo, a na koniec znów wróci na Centrum Przesiadkowe.

Mikołaj w autobusie - rozkład jazdy:

• 12:00 - Osiedle Zacisze (przystanek Agrestowa nr 426)

• 12:30 - Zawadzkiego "Zośki" (pętla autobusowa)

• 13:00 - Palmiarnia (przystanek nr 38)

• 13:30 - Osiedle Pomorskie / Szosa Kisielińska (przystanek nr 161)

• 14:30 - Centrum Przesiadkowe / Dworzec Główny

• 15:15 - Centrum / Bohaterów Westerplatte (przystanek nr 174)

• 15:30 - Zatoka przy Filharmonii Zielonogórskiej

• 16:30 - Osiedle Czarkowo (pętla autobusowa)

• 17:30 - Centrum Przesiadkowe / Dworzec Główny

Przeczytaj też: Posypały się mandaty za parkowanie w Zielonej Górze. Auta odholowywano (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u